Bu haber kez okundu.

Yabancı dilde sabıka kaydı nasıl alınır? (E-Devlet Kapısı)

E-Devlet Kapısı Adli Sicil Kaydı Sorgulama işlemi artık dört farklı dile çevrilmiş olarak yapılabiliyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın talimatıyla, Adalet Bakanlığı ve TÜRKSAT işbirliği ile özel bir yazılım geliştirildi. Test çalışmaları başarıyla tamamlanan sistem sayesinde vatandaşlar, sabıka kayıtlarına e-devlet girişi yaparak İngilizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca dillerinde ulaşabilecekler. Uygulama 20 Mart'tan itibaren tüm vatandaşların hizmetine sunuldu. Peki 4 dilde sabıka kaydı E-Devlet nasıl alınır? İşte yabancı dil tercümeli adli sicil kaydı alma işlemi detayları...

YABANCI DİLDE ADLİ SİCİL KAYDI SORGULAMA

1- E-Devlet Kapısı'ndan 'Yabancı Dilde Adli Sicil Kaydı Sorgulama' işlemi yapmak için öncelikle T.C. Kimlik Numarası ve e-devlet giriş şifresi ile ''https://www.turkiye.gov.tr/adli-sicil-kaydi'' internet adresinden sisteme giriş yapmanız gerekiyor.

2- Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü merkez veri tabanındaki adli sicil ve arşiv kayıtlarınızı sorgulayabilmeniz için gelen sayfadaki yönergeleri dikkatle okuyunuz. Sonrasında ise yönergelerin hemen altında bulunan ''Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum.'' ibaresinin yanındaki kutucuğu işaretleyiniz ve ardından 'Devam Et' butonuna basınız.

3- Şartları kabul ettiğinize dair onayın ardından karşınıza ''Adli Sicil Kaydı Sorgulama Formu'' sayfası gelecek. Yabancı Ülke Tercümeli sabıka kaydı almak için 'Kurum Türü'nden ilgili seçeneği seçin. 'Belgenin neden verileceği' ve 'Belgenin nereye verileceği' seçeneklerini doldurduktan sonra 'Dil Seçimi' sekmesinden hangi dilde sabıka kaydı almak istiyorsanız onu seçerek 'Sorgula' butonuna tıklayın. Biz sorgulama için Fransızca dil seçeneğini işaretledik.

4- Sorgulama işleminin tamamlanmasının ardından belirttiğiniz kriterler çerçevesinde ve seçtiğiniz yabancı dilde 'Adli Sicil Kaydı' oluşturulacak. Barkodlu olarak verilen bu belgenin çıktısını almak için sayfanın yukarısında bulunan 'Dosyayı İndir'' butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirin. İndirdiğiniz yabancı tercümeli adli sicil kaydı belgesini yazdırarak ilgili kuruma verebilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×