Bu haber kez okundu.

Yargıda Bylock baskını: Ankara Adliyesi'nde gözaltılar var

FETÖ/PDY'nin yargı yapılanmasına yönelik operasyonlar devam ederken, Ankara Adliyesi ve Yargıtay'a Bylock baskını düzenlendi. Alınan bilgiye göre yargı mensubu 189 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verildi.

Polis ekipleri Yargıtay ve Ankara Adliyesi binalarında ama başlatırken, gözaltına alınmasına karar verilen hakim ve savcıların, FETÖ'cülerin kriptolu mesajlaşma uygulaması ByLock'u kullandıkları ve FETÖ mensubu oldukları öne sürüldü.

İHRAÇ EDİLENLERDE LİSTEDE

14 Ekim'de gerçekleştirilen ByLock operasyonunda gözaltına alınacak olan isimler arasında HYSK tarafından meslekten ihraç edilen kişiler de bulunuyor. Şüpheli şahısların Adalet Bakanlığı ve Türkiye genelindeki adliyelerde görevli hakim ve savcılar ile Yargıtay tetkik hakimleri olduğu belirtiliyor. Ayrıca 24'ünün de Ankara'da olduğu bildirildi.

30'U İSTANBUL'DA

Hakkında gözaltı kararı bulunan hakimler ve savcılardan 30'unun İstanbul'dan olduğu öğrenildi. Bu kişilerin İstanbul Adalet Sarayı, Küçükçekmece Adliyesi, Bakırköy Adliyesi ve Anadolu Adliyesi'nde görevli oldukları belirtilirken, söz konusu kişilerin ev ve adliyedeki odalarında da aramaların devam ettiği ifade edildi.

GÖZALTINA ALINANLARIN İSİMLERİ

Olağanüstü Hal kapsamında yürütülen FETÖ'ye yönelik ByLock operasyonunda gözaltına alınmasına karar verilen hakim ve savcıların isimleri henüz açıklanmadı. Bu kişilerin isimleri açıklandığı anda sizlere aktaracağız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×