Bu haber kez okundu.

İstanbul Boğazı'nın üçüncü gerdanlığı olarak lanse edilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü reklam filminde iki Batılının 'köprüyü kıskandığı'' sahne dikkat çekiyor. 26 Ağustos Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın teşrifleriyle açılacak olan 3. Boğaz Köprüsü - Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün reklam videosu, dün akşamdan itibaren tüm TV kanallarından yayınlanmaya başladı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü tanıtım filminde, köprünün dünyadaki en uzun ve en geniş asma köprüsü özelliğine sahip olduğu vurgulanıyor. 3. Boğaz Köprüsü reklamında ayrıca köprüden lüks bir otomobiller geçen ve ''Batılı'' işadamlarını canlandıran oyuncuların ise aralarındaki konuşmada ''Tam bir mühendislik harikası. Dünyada böylesini görmedim. Bakalım Türkler daha neler yapacaklar?'' demesi dikkati çekiyor.

YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ (ÜÇÜNCÜ BOĞAZ KÖPRÜSÜ)

İstanbul Boğazı'nın Karadeniz tarafına bakan Kuzey kısmına inşa edilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü, adını 9. Osmanlı Padişahı, ilk halife ve Orta Doğur Fatihi Yavuz Sultan Selim'e ithaf olunarak almıştır. Yapımı tamamlanan ve 26 Ağustos Cuma günü saat 16.00'da yapılacak açılış töreniyle ulaşıma açılacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün genişliği 59 metre, kule yüksekliği 320 metre ve ana açıklığı ise 1408 metredir. 3. Boğaz Köprüsü, üzerinde raylı sistem bulunan en uzun asma köprü olma niteliği ile de dünyada bir ilktir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×