Bu haber kez okundu.

Yeni KHK'da göreve iade edilen memurlar listesi olacak

Yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) açıklaması Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan geldi. Kurtulmuş, bir KHK için sabaha kadar çalışıldığını belirttiği açıklamasında, ''Bu KHK içerisinde yanlışlıkla görevden alınanların ve haklarında işlem yapılanların düzeltmeleri yer alacak.'' diyerek düzeltmelere önümüzdeki günlerde de devam edileceğini söyledi.

''FETÖ MAĞDURLARI FALAN YOK''

Ordu'daki Yerel Yönetim Reformları Çalıştayı'na katılan Numan Kurtulmuş, FETÖ ile mücadele konusunda bazı değerlendirmelerde bulundu. Kurtulmuş, gereksiz merhamet duygularına yenilerek yufka yürekli olmaya gerek olmadığını vurguladığı konuşmasında, ''Eğer 15 Temmuz'da hain çete, arkasındaki güç odakları bu hain darbeyi gerçekleştirmiş olsaydı bugün hiçbirimiz bu salonda olmayacaktık.'' dedi.

Öte yandan muhalefet partisinin 'FETÖ'den mağdur olanlar var' söylemlerine de dikkati çeken Kurtulmuş, ''FETÖ mağdurları falan yok, FETÖ'nün mağdur etmeye kalktığı 79 milyon vatandaşımız var.'' ifadelerini kullandı.

YENİ KHK GELİYOR

Kurtulmuş, Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadelede bazı yanlışların yapıldığı iddialarına da cevap verdi. Önceki gece bir KHK için sabaha kadar çalışıldığını kaydeden Başbakan Yardımcısı, ''Bu KHK içerisinde yanlışlıkla görevden alınanlar veya haklarında işlem yapılanlar varsa düzeltildi. Önümüzdeki günlerde de düzeltilecek." diyerek yeni bir Kanun Hükmünde Kararname çıkarılacağının sinyalini verdi.

NE ZAMAN ÇIKACAK?

Olağanüstü Hal kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) 15 Temmuz darbe girişiminden sonra gündeme gelmişti. Resmi Gazete'de yayımlanan KHK'lar ile bugüne kadar devlet kurumlarından Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve diğer terör örgütleriyle bağlantılı binlerce kamu personeli meslekten uzaklaştırılırken bir çoğu da ihraç edildi. Son KHK'nın ise ne zaman yayımlanacağı merak konusu oldu. Henüz yeni çıkarılması planlanan KHK'nın yayım tarihiyle ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak yayınlandığı anda sizlere aktaracağız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Melike 2 yıl önce

Esimde ihrac oldu sabirla bekliyorum insAllah yanlislik duzeltilecek devletime guveniyorum.beklemek zor ama sonucu selamet olur insAllah esimde isine iade olur 3 yavrumla bizimde yuzumuz guler insAllah koskocaman devletim bizi boyle birakmaz.

Avatar
Omer 2 yıl önce

Kendiniz yazdınız oynadiniz bedeli millete odettiniz kimve kimler sebep olduysa Allah bize yasatiklarinizi yaşamadan almasın kimsenin canını

Avatar
hak arayan 2 yıl önce

düzeltmezse bunun hesabını dünyada da ahirettede veremezler

Avatar
Nevin deniz 2 yıl önce

Oğlumda son khk ile ihraç oldu,şaşkınlık içindeyiz hiç bir ilgisi alakası yok,neyle suçlanıpta görevden alındı onuda bilmiyoruz,devletimizin bu haksız durumları araştırıp göreve iade edileceğini umuyorum,bütün mağdurların Allah yardımcısı olsun.