Bu haber kez okundu.

Yine Türkiye'yi hedef aldı sömürü propagandası yaptı
Eline geçen her fırsatta Türkiye aleyhine propaganda yapan BBC, bu defa merdiven altı çalışan bir işyerinde gizli kamerayla çektiği görüntüleri kullanarak Türkiye'yi karalama kampanyası başlattı. Suriyeli çocuk mülteciler üzerinden Türk Hazır Giyim Endüstrisini ve Türkiye'yi hedef alan BBC'nin kurmaca olan bu algı operasyonuna tepki gecikmedi.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği ile Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği, İstanbul'da ortaklaşa bir basın toplantısı düzenledi.

DEV MARKALAR NEDEN HEDEFTE?

İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi konuyla ilgili olarak, ''Gördüğümüz şey bizi dehşete düşürüyor. Netice itibarıyla yapılan o çekimler gizli çekim. Yasal hakları var mıdır yok mudur bilmiyorum ama herhalde başka birisinin girip kendi ülkelerinde böyle gizli kamera ile çekim yapmasına asla müsade etmezler. Tamamen kurmaca olduğu anlaşılan görüntüler ki burada gözüken atölye gibi yerde bir ihracatçının zaten mal üretmesi mümkün değil. Bu gibi yerler merdiven altı diye tabir edilen işletmeler. O çocukların o saatte orada olup olmadıkları veya sonradan getirilmedikleri bile meçhul. Burada haberin içeriğine baktığımızda tamamen Türk markalarını ve firmalarının karalanması şeklinde gözüküyor. Burada biz ciddi şekilde bir komplo olduğunu düşünüyoruz.'' dedi.

Toplantıda konuşan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi'nin verdiği mesaj ise oldukça netti. Tanrıverdi, ''Çocuk işçi çalıştıran vatan hainidir'' dedi.

3 milyon Suriyeli mülteciye sahip çıkan Türkiye'yi karalama çabasına düşen BBC'nin Avrupa'da 10 bin çocuk mültecinin kayıp olduğunu görmezden gelmesi ise asıl niyetini ortaya koyuyor.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×