Bu haber kez okundu.

Yunanistan'a kaçan hain darbeciler için şok karar
15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişiminden sonra helikopterle Yunanistan'a kaçan 8 hain darbeci askerden 3'ünün siyasi sığınma taleplerinin reddedildiği bildirildi. Kalan 5 darbeci asker içinse komisyon görüşmelerinin devam ettiği öğrenildi.

Herhangi bir Avrupa ülkesine veya İskandinav ülkesine gitme talebinde bulunan darbeci askerlerin, sığınma talebi için bildirdikleri sebeplerin yeterli görülmediği ve bu nedenle sığınma talebinin reddedildiği söyleniyor.

Kanal 24'ün haberine göre; Yunanistan'a kaçan darbecilerden 5'inin talebinin gelecek hafta sonlanması bekleniyor. Yunanistan yargısının vermiş olduğu karardan sonra 1 ay içerisinde iade süreçleri başlatılacak olan darbeci hainlerin Türkiye'ye önümüzdeki günlerde teslim edilmesi bekleniyor.

KAÇAK ASKERLERİN İSİMLERİ

Darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan 8 darbeci askerin isimleri o günlerde Yunan yetkililer tarafından açıklanmıştı. Bunlar; Binbaşı Gencay Büyük, Binbaşı Ahmet Güzel, Yüzbaşı Abdullah Yetik, Yüzbaşı Feridun Çoban, Yüzbaşı Süleyman Özkaynakçı, Yüzbaşı Uğur Uçan, Başçavuş Bilal Kurugül ve Başçavuş Mesut Fırat. 

Henüz Yunanistan'a sığınma talebi reddedilen askerlerin isimleri açıklanmadı.

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×