Bu haber kez okundu.

Zekeriyaköy'de araç gürültüsüne bariyer talebi
Zekeriyaköy ve Beykoz, İstanbul'un şehir hayatından uzak semtleri. Genellikle sessiz ve sakinliğinden dolayı tercih edilen semtlerin sakinleri son zamanlarda trafik gürültüsünden şikayet ediyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü nedeniyle oluşan uğultunun giderilmesi için ses kırıcı bariyerler kurulması talep ediliyor.

Otoyollardan yükselen araç uğultusuna karşı çözüm yolları arayan bölge sakinleri ses kırıcı bariyer kurulması için imza kampanyası başlattı. Zekeriyaköy'de yaşayan vatandaşlar, köprünün açılmasından sonra araç seslerinin daha da arttığını ve kendilerini çok fazla rahatsız ettiğini ifade ederek, bunun için ses perdeleyici bariyerlerin kurulmasını istediklerini belirtiyorlar. Bazı vatandaşlar ise gürültü sebebiyle uyuyamadıklarını ve hatta bölgeyi terketmeyi bile düşündüklerini ifade ediyorlar.

Beykoz'da yaşayan vatandaşların şikayetleri de benzer yönde. Riva yolu üzerinde oturanları etkileyen gürültünün azaltılması ses bariyerleri ile sağlandı. 2 metre yüksekliğindeki ses önleyici bariyerler uzun bir süre önce otoyolun her iki yanına yerleştirildi. Bunlar otoyol gürültüsünün çevreye yayılmasını azaltıyor.

Kaynak: NTV
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×