Kadın ve erkek günümüz koşullarında ne mutlu ki eşittirler. Yani sosyal yaşamda durum böyledir. Eski dönemlerde pek çok konuda konuşabilme ve karar verebilme yetkisine sahip olmayan kadın, günümüzde her hakka sahiptir.

Ancak; beni en çok rahatsız eden bir konuya değinmeden geçemeyeceğim. Kadınlar kendine bakmak için saatlerini harcayıp acı çekerken, erkek hiçbir şey yapmaya gerek kalmadan ortalıkta gezebiliyor.

Örneğin; biz kadınlar zayıf olabilmek ve fit görünebilmek adına saatlerce kaslarımızı acıtan sporlar yapıp ter döküyoruz. Ancak, erkekler öyle mi? Çoğu erkek kocaman göbeği ile bile rahatlıkla gezebiliyor ve o göbekten hiç rahatsız olmuyor. Hatta bir kısım kadın, göbekli erkek fantazisi ile bu erkeklere iç geçiriyor. Geçenlerde okuduğum bir haber beni şaşkına uğratmıştı. Ünlü bir oyuncu olan Selen Görgüzel, eşi Hamdi Alkan’ın göbeğine aşık olduğunu söylemişti.

Bildiğiniz üzere, Hamdi Alkan 52 kilo vermiş ve oldukça zayıf bir görünüme kavuşmuştu. Artık, eşi Selen hanım kendisini eskisi kadar çok kıskanmıyormuş. Çünkü; zayıf erkek heryerde varmış. Ama göbekli erkek çok yokmuş. Sanırım Selen hanım Türk erkeklerine çok fazla bakmamış. İşte bu durum bile ortada bir adaletsizlik olduğunu gösteriyor. Kadınlar, sırf güzel görünebilmek adına saatlerce spor yapsın, erkekler “göbek karimadır” mantığı ile oturduğu yerden istediği herşeyi yesin.

Sosyal medyada kadın ve erkeğin dışarı çıkarken geçirdiği zamanları birbiri ile kıyaslayan birçok karikatüre rastlamanız mümkün. Bu karikatürler gerçek yaşamda acımasız eşitsizliği gün yüzüne çıkarıyor. Bir erkek sışarı çıkmak için 5 dakika duş alıyor, gardıroba gidip birbirine çok benzeyen birkaç kıyafet arasından eline ilk geleni alıp giyiyor ve hazır.

Ama kadın, uzun saçlarının mis kokmaları için uzunca duş alıyor, duş sonrası kremleniyor, saçlarını şekillendiriyor, en ince ayrıntısına kadar dikkat ederek makyajını yapıyor, en zor kısım olan giyinme kısmına gelince de gardıroğ başına geçip gideceği yere en uygun olan kıyafetleri seçip yatağın üzerine atıyor ve birbirleri ile kombinleyerek şık bir kombinasyon yapıyor. Bu kadarla da bitmedi. Giyindikten sonra, kıyafetine en uygun ayakkabıyı, ayakkabısına en uygun çantayı, bunların hepsine uyum sağlayarak bütünlük oluşturacak takı ve aksesuarları seçiyor.

Bir de kadınların canını en çok sıkan olay var tabi, Erkekler upuzun kıllarını büyük bir gururla sergileyebiliyor, şortlarını “minik kıllarım çıktı mı acaba?” diye düşünmeden giyebiliyor.

Kadınlar ise, her ay saatlerce en minik tüyleri dahi neredeyse büyüteç ile inceliyor ve büyük bir acı ile bu tüyleri alıyor. Her ay aynı acı, her ay aynı soru “Acaba bir yerde tüy kalmışmıdır?”

Sonra da vay efendim kadınlar neden geç hazırlanıyor, vay efendim iki saat kapıda bekliyorum! Kadın ve erkek arasında böyle bir eşitsizlik varken, nasıl olurda bir kadının 10 dakikada hazırlanması beklenebilir ki?

Evet, bu büyük bir haksızlık! Kadınların sırf erkeklere güzel görünebilmek için bu kadar eziyet çekerken, erkeklerin tüm bakımsızlıkları ile gerine gerine gezmeleri gayet haksız bir durum. Tabi, bazı kendine özen gösteren metroseksüel erkekleri saymıyorum.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×