Bugün tanıdığım birinin eşini aldattığını öğrendim. Benim için inanması o kadar güç oldu ki, hala inanıp inanmamakta kararsızım. Eşini aldatabilme ihtimaline ben bile inanamazken, neden yaptı? Acaba o kadını eşini aldatmaya iten neydi? Erkeklerde görmeye alışık olduğumuz aldatmayı bir kadın neden gerçekleştirir? Eşini aldatırken neler düşünür? Neden aldatma ihtiyacı hisseder?

Tüm gün boyunca bu sorular aklımda döndü durdu. Uzun araştırmaların sonunda kadınların aldatma sebeplerini, aldatmaya ihtiyaç duyma nedenlerini öğrendim ve sizlerle de paylaşmak istedim…

Bir kadın, kolay kolay eşini aldatmaz. Eğer aldatmayı göze almışsa önemli ve kayda değer açıkları vardır. Eşi, kadınının bu açlıklarını görmezden geliyorsa kadın farklı arayışlara girerek eşinden alamadığını başkasından almaya çalışıyor.

Kadınların birçoğu ilgisiz eşlerinden dolayı aldatma yoluna giriyor…

Kadınlar ilgi görmekten, ruhunun okşanmasından, aşk duygusunun taze kalmasından hoşlanırlar. Ancak, erkekler kadınlardan farklı düşünür ve farklı hissederler. Erkekler, sevgiliyken terk edilme ve sevdiği kadını kaybetme korkusundan dolayı tüm ilgilerini onlara verirler. Ama evlendikten sonra artık kaybetme korkusu kalmaz ve kadınına garanti gözüyle bakmaya başlar. Kadın ise tam tersi, evlendikten ve ailesini terk edip sevdiği adamın yanına geldikten sonra daha fazla ilgiye ihtiyaç duyarlar.

İşte tam da bu noktada tezatlık başlıyor. Eşinden beklediği ilgiyi göremeyen kadın, tüm taleplerine rağmen eşinden karşılık göremiyorsa kendisiyle ilgilenecek birini istiyor ve bu nedenle aldatmaya gidiyor.

Evlilik monotonlaşmışsa kadın heyecan arıyor…

Büyük bir tutku ve heyecanla birleştirilen hayatlar, zamanla birbirinden uzaklaşıyor. Evliliklerin birçoğu, aradan yıllar geçtikçe monotonlaşıp sıradanlaşıyor. Ancak, kadınlar bu durumu kabul edemez. Çünkü, kadınlar hayatının her aşamasında heyecan duymak isterler. Eğer, erkek kadınının heyecan duyması için ilişkisini sıcak tutmuyor, ona sıradan bir insanmış gibi muamele ediyorsa tehlike sinyalleri çalıyor demektir. Kadın, çoğu zaman heyecan arayışı içine girdiği için eşini aldatıyor.

İntikam duygusu yaşayan bir kadın, her an kocasını aldatabilir…

Birçok kadın, eşi tarafından aldatılınca intikam duygusu ile yanıp tutuşmaya başlıyor. Aldatılmak kadında büyük bir çöküş yaratıyor. Aldatılan kadın beğenilmediği ve sevilmediği duygusuna kapılıp, özgüvenini yitiriyor. Bu nedenle çoğu kadın eşini aldatarak beğenilmenin hazzını yaşayıp, arzulanmanın ve sevilmenin tadını almak istiyor. Kadın, eşini aldatarak hem ondan intikam alıyor, hem de arzulanan bir kadın olduğunu hissederek motive oluyor.

Saydığım bu sebepler bazı kadınlar için yeterli hatta eşini aldatmak için gerekçe sayılsa da, bazı kadınlar ne yaşarsa yaşasın asla aldatma yoluna girmez. Bazen evliliğini noktalayarak sorunlarından uzaklaşır ve yeni hayatına bakar, bazen de yukarıda saydığım gerekçelerle eşini aldatıp evliliğini sürdürmeyi seçer.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×