60 bin personel alımı yapılacak kamu kurumları açıklandı

2017'de kamuya 60 bin sözleşmeli personel alımı detayları, Bakan Mehmet Müezzinoğlu'nun açıklaması ile belli oldu. Bakanlık ve bağlı kuruluşların 2016 yılı değerlendirme toplantısında muhabirler ile biraraya gelen Müezzinoğlu kamu kurumlarına bu yıl 60 bin personel alınacağını belirterek, en fazla alımın Milli Eğitim Bakanlığı'na yapılacağını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ''60 bin kamuya yeni alım olacak. Bunların çoğu Milli Eğitime alınacak. Ancak özellikle Doğu ve Güneydoğu'da öğretmen açığının olduğu yerlere sözleşmeli statü üzerinden alım yapılacak'' dedi.

Bakan Müezzinoğlu, MEB'e personel alımının yanı sıra toplam 60 binden geriye kalan kadroların ise İçişleri Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'na sözleşmeli personel alımında kullanılacağını söyledi. Müezzinoğlu, Sağlık Bakanlığı'na alımı yapılan hekimlerin bu altmış binlik kadro içerisinde olmadığını da sözlerine ekledi.

YENİ KHK İLE İHRAÇ VE GÖREVE İADELER OLACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu çıkarılması beklenen yeni KHK'lara ilişkin de kısa bir açıklama yaptı. Müezzinoğlu, dün itibariyle OHAL'in 3 ay daha uzatıldığını söylerken, yeni çıkacak KHK ile birlikte kamudan ihraçların ve göreve iadelerin olacağını da belirtti.

Münevver Yılmazkara (munevver@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×