Emniyet Lise mezunu personel alımı şartları belli oldu

EGM lise mezunu personel alımı başvuru şartları açıklandı. Dün başvuru süreci başlayan emniyete lise mezunu 23 aşçı alımı kadrosunun Adıyaman, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Rize, Şırnak ve Tunceli'de istihdam edileceği belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne personel alımı başvurusu yapacak adaylarda aranan şartlar şöyle;

a.657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b. Atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK -1'de belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak (Aşçılık, Mutfak, Yiyecek İçecek gibi Ortaöğretim'in ilgili bölümlerinden mezun olmak)

2 c.Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak,(Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

d.Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak,(Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

e.Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uy gulamalı sınavda başarılı olmak

EGM PERSONEL ALIMI İÇİN İSTENEN BELGELER

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların başvuru sırasında yanlarında bulundurmaları gereken başvuru evrakları da açıklandı. Buna göre EGM personel alım başvuru yapacak olan adayların son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, noter onaylı lise mezuniyet diploması aslı ve fotokopisi, KPSS sonuç belgesinin aslı ile birlikte 13 Ocak 2017 tarihine kadar bulundukları il emniyet müdürlüklerine gelerek bizzat başvuru yapmaları gerekmektedir.

Erkan DEMİR (erkan.demir@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×