Görevden alınan 9 bin 763 sağlık personelinden 6 bin 315'i ihraç edildi

Darbe girişiminden bu yana Sağlık Bakanlığı'nda görevden uzaklaştırılarak ihraç edilen ve açığa alındıktan sonra göreve iade edilen sağlık personeli sayısını Bakan Recep Akdağ açıkladı. Sağlık muhaberileri ile ''2016 yılı Değerlendirme Toplantısı''nda buluşan Bakan Akdağ'ın gündeme ilişkin değerlendirmeleri arasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün sağlık yapılanmasına yönelik soruşturma açıklamaları da yer aldı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 2016 yılı içerisinde 33 bin sağlık çalışanı ataması yapıldığını ve FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bakanlık içindeki yapının tasfiye edilmesi için titiz bir çalışma yürütüldüğünü vurguladı.

Bakan Akdağ, darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında bugüne kadar 9 bin 763 personeli görevden uzaklaştırıldığını söyledi. Akdağ, görevden uzaklaştırılan sağlık personellerinden 6 bin 315'inin ihraç edildiğini, açığa alınan personellerden soruşturması tamamlanan 2 bin 414'ünün göreve iade işlemlerinin gerçekleştiğini ve halen 944 personelin de açıkta olduğunu bildirdi. Bakan Akdağ, açıkta olan personeller hakkındaki incelemelerin devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde hazırlanacak rapor doğrultusunda bu personellerin akıbetleri hakkında nihai kararın verileceğini de sözlerine ekledi.

Öte yandan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, tüm bakanlıklar ve kamu kurumlarında olduğu gibi Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanması, PKK ve DEAŞ gibi diğer terör örgütleri ile de mücadelenin kararlılıkla yürütüldüğünü belirtirken, kimsenin mağdur edilmeden terörle bağlantısı olan kişilerin sağlık kuruluşlarında temizlenerek yola devam edileceğini ifade etti.,

Son çıkan 679 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığı'ndan ihraç edilen personel isim listesi için tıklayın.

Erkan DEMİR (erkan.demir@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×