KPSS 2016/2 memur atama tercih sonuçları ÖSYM açıkladı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2016/2 yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin internet sitesinden açıklandı. Memurluk için yerleştirme sonuçları açıklaması bekleyen adaylar, atamalarının yapılıp yapılmadığına ÖSYM'nin Sonuç Açıklama Sistemi sonuc.osym.gov.tr adresinde sorgulama yaparak öğrenebilecekler.

KPSS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

KPSS-2016/2: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme sonuçları sorgulaması yapmak için T.C. Kimlik Numarası ve Aday şifresi girişi yeterli oluyor.

ATAMA TEBLİĞİ VE GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMİ

KPSS tercihleri sonucunda ataması yapılan memur adaylarına ''atama tebliği'' gönderilecek. Posta, kargo ya da elden teslim olarak bildirilecek olan bu tebliğ işlemi ile adaylar henüz memur haklarına sahip olmuyorlar. Ataması yapılan bir memurun haklarına sahip olabilmesi için tebliğ tarihinden sonra görevlerine başlaması gerekiyor. İkametgahı olan mülki sınırların içerisine atananlar tebliğin ertesi günü, mülki sınırlar dışında ikamet edenler ise tebliğden 15 gün içinde göreve başlamak zorundadırlar. Belirtilen süre içerisinde görevine başlamayanlar ise herhangi bir kamu kurum ya da kuruluşunda 1 yıl boyunca memur olamazlar. Adaylar görev yerlerinde işe başladıkları anda memurluk statüsüne alınırlar. Bunun yanı sıra kendilerine tanınan yıllık izin, maaş ve ikramiye gibi tüm haklardan faydalanmaya başlarlar.

Kaynak: Abchaber.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×