Sağlık Bakanlığı bireysel danışmanlık hizmet alımı yapacak

Sağlık Bakanlığı yeni bir personel alım ilanı yayınladı. Sağlık sisteminin güçlendirilmesi ve desteklenmesi projesi kapsamında yayımlanan bu ilana göre; “Hipec; Hipertermic Intraperitoneal Chemotherapy” konulu sağlık teknolojisi değerlendirme kısa rapor hazırlama konusunda bireysel danışmanlık hizmet alımı yapılacağı duyuruldu. Bakanlıktan yapılan açıklamada danışman ilanına başvurmak isteyen adayların bazı şartlara uyması gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı danışman alım ilanı başvurusu yapacak olan adaylarda aranan genel şartlarda tercihen deneyimli tıp doktoru olmak ve iyi derecede ingilizce bilmesi gerektiği belirtildi. Başvuru süreci hakkında da bilgi verilen ilanda danışman personel başvurularının 27 Aralık 2016 - 13 Ocak 2017 tarihleri arasında alınacağı duyuruldu.

SAĞLIK BAKANLIĞI BİREYSEL DANIŞMAN HİZMETİ ALIMI DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

Bireysel Danışmanlardan beklenen hizmetler;         

- Bireysel danışman İdare tarafından görevlendirilecek Proje Koordinatörü ile yakın işbirliği içinde çalışarak,  “HİPEC; Hipertermic Intraperitoneal Chemotherapy” STD yöntemi ile STD kısa raporunu hazırlayacak ve süreçte “D” bölümünde belirtilen raporları verecektir.

- Bireysel danışman,  STD kısa rapor çalışması için projede belirtilen 5 (beş) alt başlığı (1.Sağlık Sorunu ve Teknolojinin Mevcut Kullanımı ile Teknolojiye İlişkin Açıklama ve Teknik Özellikler 2.Klinik Etkililik 3.Güvenlik 4.Maliyetler ve Ekonomik Değerlendirme 5.Organizasyonel Yönler), içeren kısa raporu hazırlamakla yükümlüdür. Bireysel danışman hazırlık aşamasında politika sorusu ve PICO’nun oluşturulabilmesi için ön literatür taraması yapacaktır. (Literatür taramalarının ve makale değerlendirmelerinin yapılması; “HİPEC; Hipertermic Intraperitoneal Chemotherapy” konusunda, konu bazlı literatür taramalarını, sistematik değerlendirme çalışmalarını, meta analizi ve uluslararası kriterlere göre yapılmış makale değerlendirme çalışmalarını kapsayacaktır.) Literatür taramalarında  İdare tarafından erişim imkanı sağlanacak ULAKBİM, EMBASE, MEDLINE, PUBMED ve COCHRANE veri tabanları kullanılacaktır.

- Sözleşme başladıktan sonra 15 (on beş) gün içinde İdare tarafından Danışmanla birlikte planlanacak ve İdare tarafından düzenlenecek toplantıda politika sorusu ve PICO’yu içeren bir sunum (iki saat sürecek)yapacaktır. Bireysel danışman literatür tarama sonucunda çalışmada kullanılacak olan makaleleri elektronik ortamda İdareye iletecektir. 

- Bireysel danışman yukarıda açıklanan (STD çalışma prensipleri STD Kısa Raporlama: Tıbbi ve Cerrahi Müdahaleler için HTA Core Model Uygulamasına ilişkin Değerlendirme Unsuru Tabloları) doğrultusunda, projenin taslak ve nihai STD kısa rapor metinlerini oluşturacaktır. Bölüm metinlerinin birleştirilmesi ve STD taslak raporunun teslimi ile her bir bölüme ilişkin taslak metinler bireysel danışman tarafından hazırlanacaktır. Hazırlanan metinler incelenecek ve bölümler arası bütünlük sağlanacak şekilde düzenlendikten ve yazım kuralları ve terminoloji kapsamında gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra STD Taslak Kısa Raporu olarak İdareye sunulacaktır.

- Nihai raporun teslimi, nihai STD kısa raporu ve ekleri “E” bölümünde yer aldığı şekilde hazırlanarak teslim edilecektir.

- Tamamlanan bölüm raporları ve ilgili dokümanlar elektronik ortamda (e-mail, cd) idareye teslim edilecektir.

- İdare, Taslak STD Kısa Raporunu STD Daire Başkanlığı web sitesinde (www.hta.gov.tr) yayımlayarak 15 (on beş) işgünü değişiklik talepleri için bekleyecektir. Eğer geri bildirimler olursa buna bağlı olarak, gerekli görülen düzeltmelerin yapılmasını bireysel danışmandan talep edecektir.

- Raporlar sade ve anlaşılır bir dille yazılacak ve anlatım bozukluğu, yazım ve dilbilgisi hatalarının bulunmaması için redaksiyonu yapılmış olacaktır. 

Bireysel danışman hazırlayacağı raporların şekli, içeriği, niteliği ve kullanacağı analizler ve raporlama biçimleri gibi hususlarda İdare ile mutabakata varacaktır. Nihai STD Kısa Raporu ekinde, STD Kısa Raporunun yönetici özeti ile hasta ve hasta yakını özeti yer alacaktır. Hem STD Kısa Raporu hem de ekindeki özetler, Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanarak, elektronik ve 2 (iki) nüsha basılı kopya halinde İdareye sunulacaktır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×