Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?

Tescilli güzel ve başarılı oyuncu Leyla Lydia Tuğutlu, 29 Ekim 1989 tarihinde, Berlin'de dünyaya geldi. Türk baba ve Alman annenin kızı olan oyuncu Delibal filminde rol aldı.

İlk okula Türkiye'de başladıktan sonra piyano dersleri almaya başladı. Konservatura da yarı zamanlı olarak devam etti. 5 yıl müzik ve keman dersleri aldı. Bu süre içerisinde bir model ajansında çalıştı.

Anadolu Lisesi mezunu olan Tuğutlu, üniversiteye başladığında konservatuarı bırakarak ilgi alanı olan manken ve fotomodelliğe başladı. Halen İstanbul Üniversitesi'nde Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisidir. Türkçe, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Es-Es Dizisi'nde İrem karakterini canlandırdı. Atvde yayınlanan Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu'nun kardeşi rolündeki Songül karakterini canlandırdı. Daha sonra Kiralık Aşk dizisinde İz karakterini canlandırmşıtır. Delibal filminde Çağatay Ulusoy ile başrolü paylaşmıştır.

Miss Turkey 2008 Güzellik Yarışmasında Leyla Lydia Tuğutlu birinci oldu. Türkiye'nin en güzel kızına tacını, yarışmanın jüri üyesi Paris Hilton taktı. 12 Aralık 2008 tarihinde Türkiye'yi Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde yapılan Miss World yarışmasında temsil etti. 2005'te Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilerek 2006'da Çin'de yapılan Miss Tourism Queen International'da 'Princess' ödülüne layık görülmüştür. Fashion TV Moda Oskarları 2007'de "Gelecek vaad eden model" seçildi.

Tuğutlu şimdilerde "Tatlı İntikam" dizisinde "Pelin" karakterini canlandırmaktadır.

Filmleri:
2008 - 2009 - ES-ES - İrem - Başrol oyuncu
2010 - 2011 - Kirli Beyaz - Melis - Yardımcı oyuncu
2014- 2015 - Karadayı - Songül Kara - Yardımcı oyuncu
2015 - 2016 - Kiralık Aşk - İz - Yardımcı Oyuncu
2016 - Tatlı İntikam (dizi) - Pelin - Başrol Oyuncu

Sinema:
2013 - Günce - Aslı - Yardımcı oyuncu
2014 - İçimdeki Ses - Ayşıl - Başrol oyuncu
2015 - Delibal - Füsun Şahin - Başrol oyuncu

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×