Bu haber kez okundu.

4 yıl 2 ay hapis cezası alan Çağatay Ulusoy kimdir

Ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy, "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan yargılandığı davada 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. Peki Çağatay Ulusoy kimdir nereli? Hangi filmlerde ve dizilerde oynadı? Detaylar haberimizde.

Aralarında Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren gibi ünlü isimlerin de bulunduğu sanıkların yargılandığı davada karar çıktı. Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cenk Eren'e ise uyuşturucu ticareti yapmaktan 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Çağatay Ulusoy kimdir?

Çağatay Ulusoy, 23 Eylül 1990 tarihinde İstanbul Bakırköy’de doğmuştur. Babası Bulgaristan göçmeni, annesi ise Boşnak. Avcılar Lisesinde okudu. İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünde öğrenimine devam etmektedir.

Ayla Algan’dan oyunculuk dersleri aldı. Ayrıca 2010 yılında, oyuncu Vahide Gördüm ve yine kendisi gibi oyuncu olan eşi Altan Gördüm’ün sanat okulu “Akademi 35 Buçuk”da 2 ay oyunculuk dersi almıştır. 2009 yılından beri manken olarak çalışmaktadır. Çağatay Ulusoy, 2010 yılında Ülkemizde 15 Ekim 2010 tarihinde yapılan best model (Best Model of Turkey) yarışmasında birinci olmuştur. 2011 yılında, Bulgaristan’da yapılan Best Model Türkiye’yi temsil etti.

İlk rolü Show TV’de 2011’de yayınlanmaya başlanmış olan “Adını Feriha Koydum” adlı dizideki Emir Sarrafoğlu karakteridir. İlk kez 2011 yılında “Anadolu Kartalları” adlı sinema filmiyle kamera karşısına geçti.

Çağatay Ulusoy, “Adını Feriha Koydum” adlı dizisinin yapım ekibinde çalışan Ceyda Gönenç‘le bir yıl aşk yaşadı.

Filmleri ve dizileri :

2011 – Anadolu Kartalları

2011 – 2012 – Adını Feriha Koydum
2012 – Eve Düşen Yıldırım
2012 – Adını Feriha Koydum: Emir’in Yolu
2012 – Emir’in Yolu

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×