Bu haber kez okundu.

Hayatını kaybeden Dursun Ali Sarıoğlu kimdir hangi filmlerde dizilerde oynadı

Yeşilçam'dan bir yıldız daha kaydı. Sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Dursun Ali Sarıoğlu, geçirdiği kalp krizi sonucu 81 yaşında hayatını kaybetti. Peki Dursun Ali Sarıoğlu kimdir hangi dizlerde filmlerde oynadı? İşte detaylar...

Genellikle Karadenizli tiplemeleriyle izleyicilerin karşısına çıkan usta oyuncu Dursun Ali Sarıoğlu'ndan sevenlerini ve yakınlarını üzecek haber geldi. 81 yaşındaki usta oyuncu geçirdiği kalp krizine yenik düştü ve hayatını kaybetti.

"Kel Behzat" ve "Tarumar"la Akıllara Kazınmıştı

Dursun Ali Sarıoğlu izleyicilerin akıllarında "Ana" dizisinde "Kel Behzat" ve "Tatlı Kaçıklar" dizisindeki" "Tarumar" karakterleriyle yer etmişti.

Dursun Ali Sarıoğlu Kimdir?

1936 yılında Rize'nin Çayeli ilçesinde doğan Dursun Ali Sarıoğlu, Ekonomik nedenlerle ilköğretimden sonra okula devam edememiştir. Henüz 10 yaşındayken İstanbul'a gelmiş ve vasıfsız olarak birçok işte çalışmıştır.

Tiyatro Sınavını Geçince Hayatı Değişti

Katıldığı tiyatro sınavını başarıyla geçtiğinde takvimler 1960'lı yılları gösteriyordu. Bu tarihten sonra çeştli tiyatrolarda 30'a yakın rol aldı. 1982 yılından itibaren kamerayla tanışan Sarıoğlu çok sayıda dizi ve sinemada rol adlı.

"Çat Çat Çat, Kel Behzat"

Dursun Ali Sarıoğlu tam bir karakter oyuncusuydu. Rizeli olduğundan ve şivesinden midir bilinmez ama genellikle Karadenizli tiplemeleriyle ön plana çıktı. Sırasıyla 1992'de rol adığı "Ana" dizisindeki "Kel Behzat", 1996 yılında rol aldığı "Tatlı Kaçıklar" dizisindeki "Tarumar", karakterleri izleyenlerin aklında yer edindi. Ayrıca uzun yıllar "Yasemince" programındaki polis karakteri de izleyiciler tarafından çok beğenilmişti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×