Bu haber kez okundu.

İpek Açar son noktayı koydu
Usta sanatçı kayahan'ın ölümünden sonra kayahan'ın ilk eşinden olan kızı Beste Açar ile mahkemelik olan İpek Açar, merhum sanatçı Kayahan'ın ölüm yıl dönümünde çok özel açıklamalar yaptı. İpek Açar; "Benimle ilgili konuşuluyor, davalar açılıyor. Bana göre doğru olanın mahkeme sonuçlanıncaya kadar saygıyla susup beklemek olduğunu düşünüyorum. Bunun dışında yapılan her şey Kayahan’a ve saygınlığına zarar vermekten öteye gitmez." dedi. İşte detaylar...

Kayahan'ın ölümünden sonra anılarla ve hasretle dolu o evde yaşamaya dayanamayarak kızı Aslı Gönül ile birlikte yakınlarında başka bir eve yerleşen İpek Açar, "Onun yokluğu, her şeyin sevgiyle yaşandığı o evde yüreğine ağır hasretler yüklediği için", çareyi kızı Aslı Gönül’le birlikte yakınlardaki başka bir eve taşınmakta bulduğunu belirtti.

İşte O Açıklamalar!

İpek Açar; "Kayahan gideli bugün bir yıl oldu. Evet, bugün 3 Nisan Pazar… Hasretin yıldönümü… Afet Oldu Hasretin dedim şarkımda. Hakikaten öyle, hasret en zoru. Uzun yıllar geçirdik beraber, gönlüm bir 22 yıl daha birlikte olabilmeyi, kızımızın güzel günlerini beraber görebilmeyi çok arzu ederdi. Fakat hep dilimde, hep gönlümde, şükür sebebim. Çok güzel bir sevgi paylaştık, böyle bir sevgi yaşamadan mezun olanlar var hayattan."

"İyiki doğdun Kayahan” konserimizde Nilüfer’le birlikte sahnedeydik. Arzum, Kayahan Bey’i doğum günlerinde anmaktır. İyiki doğmuş iyi ki hem şarkıları hem de fikirleriyle tüm Türkiye’nin kalbine dokunmuş. Yolu sevgiden geçenlerle yaşamını ve yaşama kattıklarını kutladık. Kayahan’ın dostu canım Nilüfer’e, emeği geçen herkese buradan teşekkür ederim." dedi ve açıklamalarına devam etti.

İpek Açar; "İnanılmaz duygu dolu bir geceydi. Sahnedeyken ve şarkı söylerken, hele gözlerimi de kapatırsam, Kayahan yanımdaymış gibi geliyor. Günümüzün büyük bir bölümünü müzikle geçirirdik. Hayatımız müzikle içiçe geçen zamanlarla doluydu."

Kayahan ile tanıştığı ilk yıllardan bsöz eden İpek Açar, duygularını şu sözlerle ifade etti:

İpek Açar; " O benim belli ki alınyazım oldu!"

Açar; "Ben bir ses yarışmasında birinci gelmiştim ve sözleşme imzalamak için Raks firmasına gittiğimde Atilla Şereftuğ ile tanıştık. Beni Kayahan ile mutlaka tanıştırmak istediğini söyledi. Demek ki Kayahan benim alın yazım oldu. İyiki de tanıştık, yaşadık."

"İkimizin de kalbi artık aile olmak istiyordu. Biz bir bebeğimiz olmasını çok istediğimiz için 2 Ekim 1999’da evlendik. 28 Ağustos 2000 yılında Aslı Gönül hediyelerin en güzeli olarak hayatımıza katıldı. Allah tüm evlatları korusun inşallah. Başka bir sevgi hakikaten, tarifi zor annelik duygularını bir baba olarak aslında en güzel Kayahan dile getirdi. Benim söylediğim Cennet Kokulum şarkısını yazdığında kalbimin içine işlemişti sözleri: “Hiç kimse anne kadar sevemez ki / Bir tanem cennet kokulum benim …” Stüdyoda söylerken en çok duygulandığım şarkılardan birisidir."

Kayahan'ın anısına zarar vermemeli!

Merhum sanatçı Kayahan'ın kızı Beste Açar ile ilgili soruları yanıtsız bırakan İpek Açar, açıklamalarına devam etti.

İpek Açar; "Bu konuda hiçbir zaman, hiçbir yerde konuşmadım, konuşmayı da düşünmüyorum." diyerek sözlerine devam etti.

"Benimle ilgili konuşuluyor, davalar açılıyor. Bu konu, ancak hukukla çözülebilecek bir konudur. Bana göre doğru olanın mahkeme sonuçlanıncaya kadar saygıyla susup beklemek olduğunu düşünüyorum. Bunun dışında yapılan her şey Kayahan’a ve saygınlığına ziyan vermekten öteye gitmez. Bu nedenle konuşmamak en iyisidir."

"Evet, Kayahan’ı seviyorum ve susuyorum ama kişilerin yaptıklarından ben sorumlu olamam. Bir de şu var, karşı tarafın bazı söylemleri Nilüfer Hanım’ı üzüyor. Sanki benden bir menfaati varmış da o yüzden yanımdaymış gibi bir gündem yaratılıyor. Ne benim ondan ne onun benden bir menfaati yoktur. Kayahan hayattayken 2015 yılının şubat ayında şarkılar ile ilgili iki dost kendi aralarında bir sözleşme imzaladılar ve her şey o sözleşmeye göre yürüyor." ifadelerini kullandı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×