Bu haber kez okundu.

Jean Claude Van Damme Müslüman mı oldu?

Usta aktör ve sporcu Jean-Claude Van Damme, herkesi şaşırttı. Arap MBC kanalına spor ve beslenme ilgili ilgili tavsiyeler veren Van Damme, Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V.) beden sağlığı için verdiği tavsiyelerden bahsetti. ''Beden sağlığı için Hz. Muhammedi'in dediklerini yapın'' ifadesini kullanan Van Damme için herkes ''Jean Claude Van Damme müslüman mı oldu?'' sorusunu sormaya başladı.

Yeni Akit sitesinde yer alan habere göre; Jean Claude Van Damme, beslenme ve spor ile ilgili tavsiye isteyen kişilere "Hz. Muhammed (asm) çok zeki biriydi. Bana sormanıza gerek yok. Aradığınız her şeyi orada bulacaksınız" cevabını verdi.

"Beden sağlığı için Hz. Muhammed'in dediklerini yapın"

Dünyaca ünlü sporcu ve aktör Van Damme, Peygamberimizin (asm) çok zeki olduğunu ve beden sağlığı için neyin iyi olduğunu bildiğini söyledi. Röportajın bir kısmında spor yapacak gençlere verdiği tavsiyelerde doğru yeme alışkanlığından da bahseden Van Damme, şöyle dedi:

Müslümanlar pek çok güzel şeyler keşfetti

"Haftada maksimum bir kere et yenilebilir. Ondan sonra bolca sebze, humus, bütün güzel Orta Doğu geleneksel Arap yemekleri geçmişte olduğu gibi tüketilebilir. Meselâ Müslümanların yemekleri: Ekmek, badem, elma.. Gidin ve okuyun, okuyun. Bu konuda Müslümanlar pek çok güzel şeyler keşfetti. Hz. Muhammed (asm) çok zeki biriydi, gelecek için ve insan bedeni için neyin iyi olduğunu biliyordu. O zamana bakın, bana sormanıza gerek yok. Ve inanın aradığınız her şeyi orada bulacaksınız."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×