Bu haber kez okundu.

Keloğlan efsanesi 40 yıl sonra ekranlarda... İşte oyuncu kadrosu...

Efsanevi masal kahramanı Keloğlan 40 yıl aranın ardından tekrar vizyona girmeye hazırlanıyor. 1970'li yıllarda Rüştü Asyalı'nın can verdiği Keloğlan'a bu kez genç oyuncu Atilla Doğukan Türkyılmaz, Fatma Karanfil'in canlandırdığı Cankız'ı ise güzel oyuncu Yağmur Ün oynayacak. peki Atilla Doğukan Türkyılmaz kimdir? Yağmur Ün kimdir? Keloğlan hayranları bu soruların yanıtını merak ediyor. İşte tüm detaylar...

Keloğlan'ın maceraları 1970'li yıllara damga vurmuştu. Bir masal kahramanı olan Keloğlan'ı o yıllarda başarılı oyuncu Rüştü Asyalı canlandırmıştı. Keloğlan'ın sevdiği kız olan Cankız'a ise Fatma Karanfil hayat vermişti.

Yeni Keloğlan Atilla Doğukan Türkyılmaz

40 sonra ekranlara gelecek olan Keloğlan karakterini genç oyuncu Atilla Doğukan Türkyılmaz canlandıracak. Keloğlan'ın sevdiği kız olan Cankız'ı ise Söz dizisinden de tanıdığımız güzel oyuncu Yağmur Ün oynayacak. Keloğlan'ın oyuncu kadrosunda ise, Asuman Dabak, Kaya Akkaya, Yakup Yavru ve Esvet Şahin gibi isimler de yer alıyor. 

Yönetmen Süleyman Mert Özdemir

Keloğlan filmi 40 yıl sonra tekrar ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Yeni Keloğlan filminin senaryosunu Ferhat Ergün yazdı. Yönetmen koltuğunda ise Süleyman Mert Özdemir oturacak.

Masalsı bir film olacak

Keloğlan ve arkadaşlarının 40 yıl aradan sonra Cankız'ın yardım çağrısı üzerine harekete geçmesiyle başlayacak olan Keloğlan filmi fantastik olacak. Yer yer görsel efektlerin de kullanılacağı filmde, gerçek görüntülerle birlikte bir harman olurturulacak ve izleyicilere masalsı bir dünya sunulacak.

Ömür Gedik konuk oyuncu olacak

Yeni Keloğlan filminde sosyal mesajlar da verilecek. Doğa bilinci ve hayvan sevgisi fantastik bir dilde çocuklara aktarılacak. Bu bağlamda, Hayvan ları koruma Derneği başkanı (HAYKOD) ve Kelebek yazarı Ömür Gedik, filme konuk oyuncu olarak ekranlara gelecek. Keloğlan'ın yapımcılığını Galip Gültekin, Çağdaş Gültekin ve Sonku Gültekin üstlenirken, fantastik filmin müziklerini ise yıldıray Gürgen yapacak.

Keloğlan filminin konusu

Padişahın kızı aykız 3 aydır hasta yatağında uyumaktadır memlekette ne kadar hekim büyücü varsa prensesi iyileştirememiştir. köyünden ayrılan keloğlan saraydan kovulan bicirik ile tanışır ondan hikayeyi öğreir ve prensesi iyileştirmeye karar verir.

Atilla Doğukan Türkyılmaz kimdir?

Atilla Doğukan Türkyılmaz,1999 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi.
Henüz ilk okuldayken öğretmenleri tarafından çok yetenekli olduğu fark edildi.Okul içindeki bir çok etkinlikte yer aldı.1. sınıfta ilk işi olan Renault reklamında CENGO karakteri ile ekranlardaydı.Daha sonra Beni Babama Götür adlı Kanal7 yapımı tv filminde oynadı.Hemen ardından TTnet reklamı geldi.Atilla 2009 senesinde Usta adlı sinema filminde oynadı.

2012 senesine kadar ufak tefek roller canlandırdı,sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı.2012'de ekranlara TRT1'in 6 Mantı adlı sıcak aile dizisindeki Emin karakteri ile geri döndü.

Yağmur Ün kimdir?

Çok ufak yaşlarda kamera karşısına geçmeye başlayan Yağmur Ün, ardından pek çok dizide yer aldı. Küçük yaşlarından bu yana kamera karşısına olan Yağmur Ün, 2004’te Haziran Gecesi isimli dizide Havin karakterinin çocukluğunu canlandırdı. Ardından birkaç seslendirme projesinde yer aldı. 2010’da Elde Var Hayat isimli dizide canlandırdığı İlkay karakteri ile dikkatleri üzerine çekti. 

2011’de Alemin Kıralı isimli dizide Ahsen karakterini canlandırdı. Dizi, kayınpederinin son arzusunu yerine getiren Aslan isimli bir adamın, kayınvalidesi ve baldızlarıyla aynı evde yaşamasını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Oya Başar, Şafak Sezer, Zeynep Gülmez, Ececan Gümeci, Evrim Akın ve Metin Yıldız yer aldı. Daha sonra ise Küçük Kıyamet isimli dizide yer aldı. Dizi, her bölümünde farklı olayları ve ibret verici hikayeleri anlatıyor. 

Genç oyuncu 2014’te ise Hıyanet Sarmalı isimli dizide Zühre karakterini canlandırdı. Dizi, küçük ama mutlu bir ailenin dağılmasını ve birbirlerinden ayrı düşen üç kardeşin yaşadığı dramı anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Gülçin Hatıhan, Emre Taşkıran, Cem Uçan ve Ali Başar yer aldı. Daha sonra ise Sungurlar isimli dizide Elif karakterini canlandırdı. Dizi, Güneydoğu’da ülkesini korumak için görevlendirilen özel bir ekibin yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Mert Kılıç, Ertuğrul Şakar, Mehmet Küçük, Bora Karakul veDilara Büyükbayraktar yer aldı.

Yağmur Ün daha sonra Yetim Gönüller isimli dizide Asya karakterini canlandırdı. Dizi, kimsesiz bir kız olan Asya’nı yolunun üsteğmen Kerem'le kesişmesini ve sonrasında yaşanan olanları anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Yağmur Ün, Gürkan Günal, Semanur Uçar veİstemihan Tun yer aldı. 

Yer Aldığı Dizi ve Filmler

 •  Yetim Gönüller-2014
 •  Sungurlar -2014
 •  Hıyanet Sarmalı -2014
 •  Nerde O Yeminler-2013
 •  Küçük Kıyamet - 2013
 •  Alemin Kıralı -2011
 •  Elde Var Hayat -2010
 •  Orman Çetesi -2006(seslendirme)
 •  Buz Devri 2: Erime Başlıyor (seslendirme)
 •  Mavi Rüya -2004
 •  Kalp Gözü -2004(seslendirme)
 •  Hızlı Adımlar -2004
 •  Haziran Gecesi - 2004
 •  Ah Be İstanbul -2004
 •  Pencereden Kar Geliyor -2001
 •  Fanatik-1999

Anahtar Kelimeler:
KeloğlanRüştü Asyalı
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×