Bu haber kez okundu.

Metin Akpınar, filmleri için hukuk mücadelesini kaybediyor

Usta oyuncu Metin Akpınar, TV kanallarıyla olan hukuk mücadelesini kaybediyor. Akpınar, aralarında Salak Milyoner, Mavi Boncuk ve Köyden İndim Şehre gibi filmlerin de bulunduğu 6 filmiyle ilgili telif davasını kaybetti.

Hafızalara kazınan filmleriyle hala herkesi güldüren usta oyuncu Metin Akpınar zor günler geçiriyor. Akpınar'ın aralarında Salak Milyoner, Mavi Boncuk ve Köyden İndim Şehre gibi filmlerin de bulunduğu 6 filmi için Kanal 7'ye açtığı davayı kaybetti. Mahkeme Metin Akpınar için "oyuncunun herhangi bir hakkı yok" hükmüne vardı.

Eserlerin Koruma Süresi Geçmiş

Sabah gazetesinde yer alan habere göre başarılı oyuncunun hukuk mücadelesi sürüyor. Kanal 7'ye açtığı davayı kaybeden Metin Akpınar'ın Star TV'ye açtığı dava ile ilgili mahkemesi ise devam ediyor. Akpınar, kanalın filmleri kendisinden izin alınmadan yayımlandığını savunuyor ve kanaldan telif istiyor. TV kanalı ise "Filmler, 1972-1974 yapımı. Eserlerin koruma süresi geçmiş ve 20 yıl sonra alenileşmiştir." şeklinde savunma yapıp davanın reddini istedi.

Kanal 7 ile olan telif davasını kaybeden usta oyuncu Metin Akpınar'ın Star TV ile olan davası bakalım nasıl sonuçlanacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×