Bu haber kez okundu.

Miss Turkey 2017 güzeli Itır Esen'in tacı neden geri alındı! O mesaj... Itır Esen kimdir?

Dün yapılan Miss Turkey 2017 güzellik yarışmasında birinci seçilen Itır Esen'in tacı geri alındı. Itır Esen'in Türkiye güzelliği bir gün bile süremedi. Peki 2017 Trükiye güzeli Itır Esen kimdir? Miss Turkey 2017 Itır Esen'in tacı neden geri alındı? İşte detaylar...

Dün akşam yapılan görkemli organizaasyonla 'Miss Turkey World' seçilen Itır Esen'in tacı geri alındı. 18 yaşındaki güzel Itır Esen'in tacının, sosyal medya paylaşımları arasında görülen bir tweeti nedeniyle geri alındığı açıklandı.

15 Temmuz tweti Itır Esen'i yaktı

Miss Turkey 2017 yarışmasında birinci olan ve Türkiye’yi Çin’de gerçekleşecek olan ‘Miss World’ yarışmasında temsil etme hakkı elde eden Itır Esen'in tacının geri alınması gündem oldu. Itır Esen ile aynı ismi taşıyan 18 yaşındaki yeğeni, geçmiş dönemde sosyal medyada yaptığı 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde attığı tweetin ortaya çıkması üzerine hedef tahtasında yer aldı ve güzellik kraliçesi seçilmesinden saatler sonra tacı geri alındı.

Miss Turkey Başkanı'ndan açıklama

Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu yaptığı açıklamada; "Üzülerek duyuruyoruz ki bu tweetin Itır Esen tarafından atıldığı kanaatine varılmıştır. Kuruluş amacı Türkiye'yi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda bulunmak olan Miss Turkey Organizasyonu'nun böyle bir paylaşımı kabul etmesi mümkün değildir." dedi ve bu sebeple tacının geri alındığını belirtti. 
Bu durumda jüri puanlamasına göre ikinci olan Aslı Sümen birinci, puan sıralamasında üçüncü olan Pınar Tartan ikinci, dördüncü sırada olan Yasemin Çoklar ise üçüncü oldu.

Yeni sonuçlara göre Aslı Sümen ülkemizi Çin Halk Cumhuriyeti'nde düzenlenecek olan ''Miss World'de'', Pınar Tartan Amerika Birleşik Devletleri'nde ''Miss Universe'de'', Yasemin Çoklar ise Polonyo'da ''Miss Supranational'da'' temsil edecek.


ITIR ESEN KİMDİR?

Miss Turkey 2017 yarışmasının bu yıl ülkemizi Polonya, Amerika ve Çin'de temsil edecek olan güzelleri belli oldu. Yarışmayı oyuncu Itır Esen'in yeğeni 1999 doğumlu Itır Esen kazandı. Itır Esen, Türkiye'yi Çin'de gerçekleşecek olan 'Miss World' yarışmasında temsil edecek. İkinci olan Aslı Sümen ise ülkemizi Amerika'da, üçüncü olan Pınar Tartan ise Polonya'da temsil etmeye hak kazandı.

Grand Pera Emek Sahnesi'nde gerçekleşen olan Miss Turkey 2017 Güzellik Yarışması'nda birinci Itır Esen oldu. Itır Esen. İsimden de anlaşılacağı üzere genç manken Yeşilçam döneminin unutulmaz isimlerinden Itır Esen'in yeğeni.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×