Bu haber kez okundu.

O Ses Türkiye Nur: Bacağıma alkol bastılar
O Ses Türkiye yarışması ile ünlenen Nur Cennet Uçar, 16 Mart tarihinde doğum için Erdemli Devlet Hastanesi'ne gitti. Uçar, hastanede kendisine yanlış iğne yapıldığını iddia etti. Yanlış iğne yapıldığını iddia eden Uçar, bacaklarının çürüdüğünü ve uzun süren tedavi sürecinden dolayı yeni doğan bebeği ile ilgilenemediğini söyledi.

Şu an hala daha Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi olmaya devam eden Nur Cennet Uçar, yaşadığı zor günleri şu sözlerle anlattı; “Erdemli Devlet Hastanesi'ne doğum için gittim. Sezaryene aldılar beni. Sezaryenden çıktıktan sonra 2 gün orada kalmam gerekiyordu. Hemşire sol bacağıma bir iğne yaptı. İğne yaptıktan sonra orası acayip bir şekilde yanmaya başladı ve bembeyaz oldu. Biz müdahale ettik 'ne oluyor' diye. Hemşire de alerjim olduğunu söyledi ancak benim iğnelere karşı alerjim yok. Çünkü böbrek taşı olduğu için genellikle iğne yaptırırım. Daha sonra iki gün boyunca alkol bastılar, geçeceğini söylediler. Pansumana gitmeye devam ettim. Bugün 24. gün. Her pansumana gittiğimde geçeceğini ve böyle şeylerin normal olduğunu söylediler bana. Ama bacağım gitgide daha kötü oldu ve çürüdü.”
 

Yanlış iğne sonucu bacağındaki dokuların çürümesinden dolayı ömür boyu bacaklarındaki izle yaşamak zorunda kaldığını dile getiren Uçar, “Yürümekte zorlanıyordum ve çocuğuma hiçbir şekilde faydalı olamadım. Doğduğundan beri kucağıma alamıyorum, emziremiyorum. En sonunda  Kayseri  Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne geldim. Burada da bacağımı oydular, çünkü tamamen dokuyu, hücreyi öldürmüş. Orayı oyup, diğer bacağımdan doku aldıktan sonra yama yaptılar. Ben ömür boyu iki bacağımda da izle yaşamak zorunda kalacağım.”

Kendisine yanlış iğne yaptıklarını iddia ettiği hastaneden şikayetçi olacağını söyleyen Uçar, “Bir sürü işimi iptal etmek zorunda kaldım. Onu da geçtim çocuğumu günlerdir göremiyorum. Onlara zaten dava açacağım. Ben sesimi duyuran kişiyim, duyurmayan acaba kaç kişi var. Allah'a havale ediyorum ama şikayetimi de edeceğim. Ben yarışmadan sonra konserlerime devam ettim. Solistim, işlerime devam ediyorum. Normalde bir kadın sezaryen olduğu zaman 40 gün yatar, 40 gün sonra da kalkıp işine gücüne devam edebilir. Bir sürü işlerimi iptal etmek zorunda kaldım bu olay yüzünden. Çünkü ayağa kalkamıyorum. Her şeyim şu an yatakta gerçekleşiyor. Çok acı duyuyorum. Daha ne kadar devam edecek bilmiyorum. Net bir şey söylenmiyor. Bacaktaki deri tutacak mı? Tutmazsa yeniden ameliyat olayım var. Bekliyoruz.” diye konuştu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×