Bu haber kez okundu.

Oya Aydoğan kimdir? Oya Aydoğan sağlık durumu!
Alınan bilgiye göre, dün akşam Aort damarı yırtılan Oya Aydoğan'ın acilen hastaneye kaldırıldığı ve doktorların hemen müdahale yaptığı öğrenildi.

Hürriyet Gazetesi'nin internet sitesinde yer alan habere göre, Oya Aydoğan kaldırıldığı hastanede acilen ameliyata alındı. Göğüs kafesinin açıldığı belirtilen haberde Oya Aydoğan'ın sağlık durumunun kötü ve hayati tehlikesinin olduğu belirtiliyor. Kötü haberi alan Aydoğan'ın tüm dostlarının da hastaneye akın ettiği öğrenildi.

HASTANEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Aort damar yırtılması teşhisiyle acilen hastaneye kaldırılan ve hemen ameliyata alınan Oyna Aydoğan'ın sağlık durumu ile ilgili tedavi gördüğü hastaneden açıklama geldi. Açıklamada, Aydoğan'ın 12 saat süren açık kalp ameliyatı ile aort damarının değiştirildiği ve durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

OYA AYDOĞAN'IN OĞLUNDAN İLK AÇIKLAMA

Oya Aydoğan'ın oğlu Gurur Aydoğan, annesinin sağlık durumuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, annesinin gece birşeyler yerken boğazına yiyecek kaçtığını ve onu çıkarmak için uzun süre uğraşıp, damarını zorladığını ifade etti. Zorlama sonucunda damarının çatladığını söyleyen oğul Aydoğan, annesinin ameliyatta olduğunu ve doktorlardan bilgi alacağını söyledi.

NURİ ALÇO'DAN AÇIKLAMA: HAYATİ TEHLİKESİ YOK

Oya Aydoğan'la aynı filmlerde rol alan oyuncu Nuri Alço, doktorlardan Aydoğan'ın sağlık durumu ile ilgili bilgi alarak bir açıklama yaptı. Nuri Alço açıklamasında, doktorlarla görüştüğünü ve Oya Aydoğan'ın ameliyattan çıkarak yoğun bakıma alındığını söyledi. Ameliyatın başarılı bir şekilde tamamlandığı bilgisi aldığını ifade eden Alço, oyuncunun akşama kadar uyutulacağını ifade etti. Ayrıca Nuri Alço, Oya Aydoğan'ın hayati tehlikesinin olmadığını da vurguladı.

OYA AYDOĞAN KİMDİR?

Halen ameliyatı devam eden Yeşilçam'ın ünlü oyuncularından Oya Aydoğan, 1957 yılında Diyarbakır'ın Dicle İlçesi'nde dünyaya gelmiştir. Ortaokul öğrenimini Fransız Kız Ortaokulu olan St. Pulchérie’de, lise öğrenimi de St. Michel'de tamamlamıştır. Sinema hayatına 1976 yılında başlayan Oya Aydoğan'la ilgili tüm bilgileri aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×