Bu haber kez okundu.

Recep İvedik 4 davası sonuçlandı
"Recep İvedik 4" filmi ile gişe rekorları kıran Şahin Gökbakar ve Togan Gökbakar, filmden kendi paylarına düşen 25 milyon lirayı alamadıkları gerekçesiyle yapım şirketine dava açmışlardı. Recep İvedik 4 filminin dağıtım şirketi olan Tiglon ve Factoring şirketi yöneticilerine açılan dava nihayet sonuçlandı.

Mahkeme, sanıklardan Tiglon firmasının sahibi Murat Akdilek’i Şahin Gökbakar ve Togan Gökbakar'ı mağdur ettiği gerekçesiyle 'Güveni kötüye kullanmak' suçundan 2 yıl 6 ay hapis ve 50 bin lira adli para cezası verildi. 5 kişi hakkında açılan soruşturmada diğer sanıklar beraat etti.

Mahkemeye, Şahin Gökbakar ve Togan Gökbakar da dahil olmak üzere tutuksuz yargılanan diğer sanıklar; Murat Akdilek, Mustafa Şahan, Banu Torun, Nilgün Özlem Abalı ve Selim Efe Teoman katılmadı.

Şahin Gökbakar ve Togan Gökbakar'ın avukatları, tüm sanıkların 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan cezalandırılmalarını talep etti.

Söz konusu davada sanık Murat Dilek'in avukatı ise; müvekkilinin 10 milyon 700 bin liralık ödeme yaptığını, ancak iflas ettiği için çekleri ödeyemediğini ileri sürerek beraat talebinde bulundu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×