Bu haber kez okundu.

Robert Davi şarkısını Erdoğan'a ve Türk halkına ithaf etti
Usta müzisyenden 15 Temmuz desteği. Amerikalı aktör ve caz vokalisti Robert Davi, 15 Temmuz darbe girişimi akşamı darbe girişimine karşı duran tüm kadınları ve erkekleri selamladı.

Robert Davi, Antalya Film Festivali Ödül töreninde çıktığı sahneden verdiği 15 Temmuz mesajında; ''Darbe girişimi sırasında Los Angeles'taydım ve televizyon izliyordum. Tüm dünya televizyondan izledik. Bu zor ve korkutucu saatlerde Türk halkının yanında hepimiz Türk olduk. Sıradaki şarkımı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel'e ve sadece bir facetime videosuna cevaben İstanbul ve tüm Türkiye'de sokaklara dökülüp değerli demokrasinize sahip çıkan ülkenin tüm cesur kadın ve erkeklerine adıyorum.'' dedi.

Herkesi duygulandıran bu konuşmanın ardından sanatçı, şarkısını alkışlar arasında seslendirdi. Ünlü aktörün videosunu Menderes Türel Youtube kanalından paylaştı.

ROBERT DAVİ KİMDİR?

Amerikalı oyuncu ve müzisyen olan Robert Davi, 16 Haziran 1951 tarihinde ABD'nin New York eyaletinin Astoria kentinde dünyaya geldi. Dünya sinemasında önemli filmlerde rol alan Davi aynı zamanda caz vokalisti olarak adını müzik dünyasına da yazdırdı. 3 evlilik yapan usta sanatçı 1971 - 1980 yılları arasında Jan Borenstein ve 1980 - 1990 yılları arasında ise Jeri McBride ile evli kaldı. Usta aktör 1990 yılına gelindiğinde Christine Bolster ile evlendi. Sean Christian, Nicholas Edward, Frances, Ariana Marie ve Isabella isimlerinde 5 çocuğu olan Davi'nin Davi Sings Sinatra ve On The Road to Romance adlı iki de albümü bulunuyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×