Bu haber kez okundu.

Saba Tümer'den ilginç açıklama: 'Bir anda göğüslerime yapıştı, çığlık attım'

Güzel sunucu Saba Tümer'den ilginç bir açıklama geldi. Katıldığı bir Talk Show programında soruları yanıtlayan Tümer, Fas'taki ilginç bir anısını paylaştı.

İlginç kahkaha stiliyle 'bayan kahkaha' lakabı takılan ünlü sunucu Saba Tümer, internet üzerinden yayımlanan bir Talk Show programına katıldı. Sorulara içtenlikle yanıt veren Tümer Fas'ın Marakeş şehrinde başından geçen ilginç bir olaya da açıklık getirdi.

"Göğüslerime yapıştı"

2016 senesinde tatil için gittiği Marakeş'te çekilen maymunlu fotoğrafı hakkında açıklama yapan Saba Tümer, fotoğrafın Marakeş'te çekildiğini kaydederek, "maymunlardan birini omzuma, diğerini kucağıma aldım. Kucağımdaki bir anda göğüslerime yapıştı, çığlık attım." dedi.

"Bazı kadınlar göğüslerinin arasına koyuyorlar ya..."

Neye uğradığını anlamadığını belirten güzel usuncu, yüzündeki ifadenin aslında mutluluk değil, çığlık ifadesi olduğunu söyledi ve "Bazı kadınlar göğüs aralarına paraları sıkıştırır ya, bunlar o paraları çekip alsın diye eğitilmiş meğer. biri dedi bunu. Ben de böyle bir para yok tabi." açıklamasında bulundu.

İşte Saba Tümer'in bahsettiği o fotoğraf:

Saba Tümer Kimdir?

5 Aralık 1970 tarihinde, Alsancak, İzmir’de dünyaya geldi. 1995 yılında annesini kaybetti. Orta dereceli eğitimini Özel İzmir Fatih Lisesi’nde aldıktan sonra, üniversite eğitimi için Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü tercih etti. Annesinin izin vermemesi üzerine, o sırada yeni kurulmakta olan Show T.V.’de asistanlık fırsatını geri tepmek zorunda kaldı.

Üniversiteyi bitirdikten sonra, Sky T.V.’de bir süre çalıştı ve de bu zaman zarfında diksiyon dersleri alarak kendisini geliştirdi. Sky T.V.’de altı ay çalıştıktan sonra buradan ayrılan Tümer, emekli T.R.T. spikeri Günay Oğuz’dan diksiyon dersleri aldı ve de Ege T.V.’de altı ay spikerlik yaptı.

Ege T.V.’nin ardından, bütün Türkiye tarafından tanınmasını sağlayan NTV’ye 1997 yılında geçti. NTV’de dört yılı aşkın bir süre günlük haberleri sundu, ayrıca bu zaman zarfında Nstyle dergisinde yazar olarak çalıştı.

Tümer’in, NTV’den sonraki durağı Reha Muhtar’ın yönetimindeki Show T.V. oldu. Show T.V.’de dış haber sorumlusu olarak çalıştı, bu görevi SKYTURK’te Serdar Akinan ile beraber sunduğu Ne Var Ne Yok adlı program izledi. Ne Var Ne Yok’daki performansı, internette yapılan bir oylama sonucunda kendisine “En İyi Bayan Haber Spikeri” ünvanını kazandırdı.

SKYTURK’ten sonra tekrar Show T.V.’ye dönerek, Saba Tümer İle Bu Gece adlı programı sundu; bir yandan da Okan Bayülgen ile Haber Makinası adlı programda yer alıyordu. Aynı günlerde köşe yazarı Pakize Suda ile Star TV'de "Lütfen bu konuya girmeyelim" isimli kadın programını sundu.

Daha sonra, gene Show T.V.’de Cem Özer ile birlikte sundukları Haberiniz Var Mı? adlı programda yer aldı. Haberiniz Var Mı? İki ay sonra yayın hayatının sonuna geldikten sonra, bir yıl boyunca ekranlardan uzak kalan Tümer, 31 Mart 2008 tarihinde, Haber Türk kanalında, Saba Tümer İle Bu Gece adlı programı sunmaya başladı.

Oya Germen ile birlikte “Yok Daha Neler” isimli programın sunuculuğunu yaptı. Daha sonra CNN Türk'e geçti ve “Saba Tümer İle Bu Gece” adlı programını yaptı. CNN Türk'de bir yıl çalıştıktan sonra Show TV'ye geçti ve “Saba Tümer” gece programını yapmaya başladı.

İşini yaparken en nefret ettiği şey, topluma bilimsel bir meseleyi anlatmak üzere stüdyoya konuk olan bilim adamlarının o meseleyi yalnızca kendilerinin anlayabilecekleri kadar ağdalı bir dille anlatmaları... İster ilahiyat isterse de jeoloji olsun, yalnızca `bilim dili`ni`halk dili`ne çevirebilen bilginlerin toplumun üzerinde pozitif etkileri olabileceğine inanıyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×