Bu haber kez okundu.

Sinema oyuncusu Oya Aydoğan hayatını kaybetti
Türk sinemasının ünlü oyuncularından Oya Aydoğan'dan üzücü haber geldi. Aydoğan, yaklaşık 1 haftadır tedavi gördüğü hastanede bu sabah hayatını kaybetti. Sanat dünyasını derin bir yasa boğan Oya Aydoğan'ın ölüm haberinin ardından hastaneden açıklama yapıldı.

OYA AYDOĞAN NEDEN ÖLDÜ?

Geçen hafta sanat dünyası Oya Aydoğan'ın acilen hastaneye kaldırıldığı haberi ile sarsıldı. Oya Aydoğan boğazına kaçan patatesi çıkartmak için kendini zorlamış ve bu zorlama sonucunda aort damarı yırtılması teşhisiyle hastaneye kaldırılmıştı. Doktorların acilen ameliyata aldıkları Oya Aydoğan'ın yaklaşık 12 saat süren ameliyatının ardından yapılan açıklamalarda, açık kalp ameliyatı geçirdiği ve bu ameliyatta aort damarının değiştirildiği söylenmişti.

OYA AYDOĞAN'I DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI

Ameliyat sonrası hakkında bir çok haber yapılan ve sağlık durumunun ciddi olduğu bilgisi paylaşılan Oya Aydoğan'ı hastanede, sanat dünyasından pek çok ünlü isim ve kendisine yakın dostları yalnız bırakmadı. Tedavi gördüğü hastaneye Bülent Ersoy, Orhan Gencebay, Selahattin Alpay, Ece Erken, Merve Sevi, Lerzan Mutlu, Serpil Çakmaklı, Hande Yener ve Aylin Coşkun gibi ünlü isimler akın etti.

OYA AYDOĞAN'IN ÖLÜMÜNÜ DUYAN HASTANEYE KOŞTU

Tedavi sürecinde Oya Aydoğan'ı yalnız bırakmayan sanatçı dostları ve sevenleri, ölüm haberinin ardından yine hastaneye akın ettiler. Oya Aydoğan'ın vefatını öğrenen ilk kişilerden olan Orhan Gencebay ve eşi Sevim Emre de hastaneye geldi. Orhan Gencebay, Oya Aydoğan'ın ölümü ile ilgili olarak "Allah gani gani rahmet eylesin, başımız sağ olsun" dedi.

OYA AYDOĞAN'IN ÖLÜMÜNDEN SONRA HASTANEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Oya Aydoğan'ın bu sabah yaşamını yitirmesinin ardından tedavi gördüğü hastane yönetiminden açıklama yapıldı.

Hastaneden yapılan açıklama; "07 Mayıs 2016 Cumartesi gecesi, hastanemiz acil servisine "Akut Asendan Aorta Diseksiyonu" tanısı ile başvurmuş, ameliyat edilmiş ve sonrasında yoğun bakımımızda tedavi altına alınmış olan Sayın Oya Aydoğan'ın sağlık durumu, 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 23.00 itibarı ile, artan beyin ödeminin sonucu olarak daha da bozulmuş, hastamızın tansiyon düşüklüğü tedaviye yanıt vermeyen şekilde seyir göstermeye başlamıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen, maalesef hastamız 15 Mayıs 2016 Pazar günü sabaha karşı saat 07.15'te vefat etmiştir.
Kendisine Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm sevenleri ve dostlarına başsağlığı diliyoruz."

OYA AYDOĞAN KİMDİR?

Türk sinemasının ünlü oyuncularından olan Oya Aydoğan, 1957 yılında Erzincan'da dünyaya gelmiştir. Ortaokulu Fransız kız ortaokulu St. Pulchérie'de okuyan Aydoğan, lise öğrenimini ise St. Michel'de tamamlamıştır. 1976 yılında sinema dünyasına adım atan sanatçı, 80'li yıllarda şarkıcılık da yapmıştır. Oya Aydoğan'ın Gurur isminde bir de oğlu vardır.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×