Bu haber kez okundu.

Sosyal Medyadan Tanıtım Yapan Ünlüler Yandı

Televizyon görünerek ünlü olan ve bu durumu kullanarak sosyal medya hesaplarında takipçi sayılarını artıranlara kötü haber geldi. Sosyal medya hesabından "sağlık beyanıyla" ürün tanıtımı yapan ünlülere Sağlık Bakanlığı mektup yolladı.

 Ünlülere gönderilen mektupta, "Özellikle sağlık alanında farkındalık  ve davranış değişikliği oluşturma sürecinde rol modellerin önemi yadsınamaz.  Toplumun gözü önünde olan ve örnek alınan kişilerden birisiniz, bu nedenle  paylaşımlarınız ve söylemleriniz kamuoyu için önemlidir." ifadelerine yer  verildi.   Ünlülerden, etkinliği ve güvenilirliği kanıtlanmamış söz konusu  ürünlerin tüketicileri aldatıcı ve yanıltıcı şekilde yapılan tanıtımlarında yer  almamaları ve isimlerinin kullanılmasına izin vermemeleri istendi.

ÖZELLİKLE EVLİLİKLERİ PROGRAMI YARIŞMACILARI

TİTCK Başkanı Hakkı Gürsöz,  yaptığı açıklamada, halkın  bilinç düzeyinin artırılması amacıyla ünlülerden tam destek beklediklerini  vurguladı.   İnsan merkezli bir yaklaşımla halk sağlığını tehdit eden konularda  gerekli önlemleri almak için kararlılıkla çalıştıklarını belirten Gürsöz,  internet ve sosyal medyada yapılan bu tür ürün satışlarının önüne geçebilmek için  Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu denetim ekiplerinin özveriyle çalıştıklarının  altını çizdi.  Mektupların, ilk etapta aralarında şarkıcıların, sunucuların ve  mankenlerin de bulunduğu 50 ünlüye gönderildiğini ifade eden Gürsöz, listede, son  dönemde sosyal medyada yaptıkları ürün reklamlarıyla dikkat çeken evlilik  programı yarışmacılarının da yer aldığını kaydetti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×