Bu haber kez okundu.

Ünlü şarkıcı Gemlik'te gözaltına alındı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ'nün medya yapılanması soruşturması çerçevesinde hakkında gözaltı kararı verilen şarkıcı Atilla Taş'ın Bursa Gemlik İlçesi'nde yakalandığı belirtildi. Milliyet'te yer alan habere göre sanatçı, ifadesi alınmak üzere İstanbul Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü yerleşkesine getirilecek.

Sanatçı hakkındaki gözaltı iddiaları sosyal medyada tartışılmaya başlanmıştı. Bunun üzerine Atilla Taş Twitter hesabından ''gözaltı iddiası''na yanıt verdi. Atilla Taş açıklamasında; ''Hakkımda gözaltı kararı olsa haberverirler herhalde, kaçak falan da değilim. Kaçacak korkacak bir şeyim de yok zaten. Yerim yurdum belli.'' dedi.Atilla Taş Twitter'dan mesaj atmaya devam etti. Önceki mesajından sonra bu defa Taş, ''Benim ülkeme bir tek ihanetimi bulsunlar, kimseye bırakmam kendimi asarım! İçim rahat, başım dik,alnım açık, ister gelin alın,ya da geleyim!'' mesajını paylaştı ve kendisinin tatilde olduğunu ancak İstanbul'a gitmek üzere yola çıktığını ve hangi savcılığa gidip ifade vermesi gerektiği kendisine bildirildiği takdirde kendiliğinden teslim olacağını açıkladı.Ancak bu açıklamalardan sadece bir kaç saat sonra Atilla Taş'ın Gemlik'te gözaltına alındığı belirtildi. Peki Atilla Taş kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Atilla Taş FETÖ'cü mü? İşte Atilla Taş'ın hayatı...ATİLLA TAŞ KİMDİR?

4 Şubat 1975 tarihinde Adana'nın Ceyhan İlçesi'nde doğmuştur. Atilla Taş'ın annesinin adı Halime Yılmaz'dır. İlkokul ve Ortaokul öğrenimini Ceyhan'da tamamlayan Atilla Taş, lise öğrenimini İstanbul Davut Paşa Lisesi'nde devam ederken 3. sınıfa geldiğinde ailesi ile birlikte Mersin'e göç etmek zorunda kalmış. Yaşamı boyunca farklı işlerde çalışan Atilla Taş ilk eşi İlkay Sarıköse ile henüz 16 yaşındayken evlendiği iddia ediliyor. İstanbul'a geldikten sonra Erol Köse ile tanışan sanatçının o saatten sonra hayatı değişti.

Atilla Taş, Erol Köse'nin desteği ile ilk müzik albümündeki ''Ham Çökelek'' şarkısı ile iyi bir çıkış yakaladı ve tüm Türkiye'yi kendisine hayran bıraktı. Atilla Taş'ın kendi bestelerinin de olduğu ilk albümü ise ''Kırmızılım'' 1998 yılında müzik piyasasına girdi. Son olarak PSY'ın Gangnam Style şarkısını 2012 yılında Yam Yam Style adıyla yeniden düzenleyen Atilla Taş'ın bu şarkı için çektiği klibi ise Youtube'da 1 hafta gibi kısa bir sürede 1 milyon 645 bin kişi dinledi.

ATİLLA TAŞ ALBÜMLERİ

- Kırmızılım - 15 Ekim 1998 (Erol Köse Prodüksiyon)
- Emmilenyum - 25 Şubat 2000 (Erol Köse Prodüksiyon)
- Pembeli - 12 Mayıs 2001 (Erol Köse Prodüksiyon)
- Kınalı Kuzum - 2004 (Erol Köse Prodüksiyon)
- Bir Atilla Taş Albümü - Mayıs 2007 (Seyhan Müzik)
- Çikolata - Mayıs 2009 (Seyhan Müzik)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×