Bu haber kez okundu.

Ünlü sunucu Seda Akgül'ün soyad kararı şaşırttı!
Geçtiğimiz hafta Avram Habib ile hayatını birleştiren "Kısmetse Olur" programının güzel sunucusu Seda Akgül, "Habib" soyadının iptali için dava açtı. Avukatları aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuran ünlü sunucu, kızlık soyadı olan Akgül’ü kullanmasına izin verilmesini talep etti. İşte detaylar...

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuran Akgül, dilekçesinde, "Senelerdir kendi soyadım olan Akgül'ü kullanıyorum ve bununla tanınıyorum. Bir Türk kadını olarak kendi soyadımı kullanmak en doğal hakkım. Bu nedenle eşimin soyadını değil kendi soyadımı kullanmak istiyorum'' dedi.

Seda Akgül Kimdir?

Şu günlerde Kısmetse Olur programı ile gündemden düşmeyen başarılı sunucu Seda Akgül, 17 Haziran 1971 tarihinde, Ankara'da doğdu. Sunucu kimliğinin yanı sıra Akademisyen kimliği ile de adından sıkça söz ettiren güzel sunucu, TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İngilizce bölümlerini bitirdikten sonra Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı'nda mütercim tercümanlık eğitimi alarak görev yaptı.

Ünlü sunucu, İsveç Üniversitesi'nin bursu ile Brüksel'de Avrupa Birliği Gazeteciliği okumuş, Amerikan sivil toplum örgütlerinin seçimi ile 2004 yılında Geleceğin Toplum Lideri olarak Washington’da staj görmüştür. Daha sonra TRT sınavlarına katılarak kazanan ve spikerliğe başlayan Akgül, kuruluşundan bu yana TV8'de görev aldı.

Sunuculuk kariyerinin yanı sıra akademisyenlik kariyerini de ihmal etmeyen Akgül,  Işık Üniversitesi’nde 2004-2007 arasında İngilizce medya dersleri verdi. Tüm bu çalışmalarının yanı sıra TV8'de hafta sonu sabah kuşağında "Erken Baskı" isimli programı hazırlayıp sundu. Daha sonra 17 Eylül 2012 tarihinde yeni yayın döneminde Star TV'ye geçerek sabah haber kuşağı programı sunmaya başladı. 2014 yılı Ağustos ayında Star TV'den ayrılan Akgül, reality show sunmak için Kanal D'ye geçiş yapmıştır.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×