Bu haber kez okundu.

Yapım şirketi iflas dedi, ünlü oyuncular parasını alamadı

Endemol "iflas ettim" dedi, ünlü oyuncular parasını alamadı. Hollandalı Endemol şirketinin Türkiye kolu olan Endemol Shine Türkiye iflas kararı aldı.  Aralarında birçoğu tanınmış 30 oyuncu, 25 şirket ve 2 banka paralarını alamadı.

Her zaman yüksek ücret aldıkları konuşulan oyuncular bu kez paralarını alamadı. Hollandalı Endemol'ün Türkiye ayağı olan Endemol Shine Türkiye'nin iflas kararı üzerine, Endemol'den alacakları bulunan aralarında Mine Tugay, Erkan Petekkaya, Songül Öden, İbrahim Çelikkol, Aslı Enverİbrahim Çelikkol, Songül Öden, Şükrü Özyıldız, Aslı Enver, Sedef Avcı, Erkan Petekkaya ve Mine Tugay gibi isimlerin de bulunduğu 30 oyuncu, 25 şirket ve 2 banka paralarının peşine düştü.

HİLELİ İFLAS MI VAR

Endemol Shine Türkiye ekonomik krize düştüğünü belirterek temmuz ayında İstanbul 13. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne iflas bildiriminde bulunmuştu. Endomol'ün iflas davasının ilk duruşması önceki gün yapıldı. Habertürk Gazetesi'nden Hayati Arıgan'ın haberine göre; alacaklı şirketler ve oyuncular, şirket hakkında savcılığa 'hileli iflas' suçundan şikâyette bulunduklarını belirtti. Endomol'ün avukatları şirketin son dönemlerde yaptığı projelerin yeterli gelir elde etmediğini, sektörde daralma olduğunu ve maliyetleri son birkaç yıl içinde karşılayamadıklarını belirterek, iflas talebinde bulunduklarını anlattı.

PARAMPARÇA BÖLÜM BAŞI 500 BİN DOLARA SATILDI

'Kör Düğüm', 'Evlat Kokusu', 'Dayan Yüreğim', 'Kış Güneşi' gibi dizilere imza atan Endomol'ün yurtdışına satılan en pahalı yapımı olan 97 bölümlük 'Paramparça' dizisinin, bölüm başı 500 bin dolara satıldığını belirten alacaklı avukatları, "Paramparça'nın 2020 tarihine kadar getireceği gelir 40 milyon doların üzerindedir. Endemol Hollanda'nın da davaya dahil edilmesini istiyoruz" dedi. Duruşma ertelendi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×