Bu haber kez okundu.

11 Haziran 2017 Reyting Sonuçları Türk Malı mı Savaşçı mı ?

11 Haziran 2017 reyting sonuçları açıklandı. 11 Haziran pazar akşamında ve gündüz kuşağında ekranlara gelen dizilerin , yarışmaların ve tv programlarının reytingleri haberimizde. Peki 11 Haziran reyting sonuçları açıklandı mı ? İşte 11 Haziran 2017 pazar reyting sıralamasında Türk Malı , Savaşçı ve Survivor yoksa Kosava-Türkiye milli maçın reyting sonuçları. 

tv8 ekranlarında yayınlanan milli maç abc haber olarak TOTAL ve AB reyting sıralamasında en çok izlenenler arasına girerek reyting birincisi olacağı kanatindeyiz.

Ayrıca tv8 ekranlarında yayınlanan ve reyting sıralamasında zirveyi zorlayan Survivor kaçıncı oldu oda haberimiz detayında sizlerle olacak.

TÜRK MALI SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

Erman Kuzu, amcasının oğlu Eymen’den emanet aldığı “zengin hayatına” alışmakta büyük zorluk çekmektedir. Bir yandan problem çocuk yeğenleri ile uğraşırken, diğer yandan da çocukların çatlak dadısı Bakiye’ye karşı kıyasıya bir “otorite savaşı” vermektedir.

SAVAŞÇI SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

Mehmetçik katillerinin şehirdeki bağlantılarıyla ilgili ortaya çıkan bilgiler Yüzbaşı Kağan’ı zor durumda bırakır. Albay Kopuz ve Kılıç Timi dahi Kağan’la ilgili şüpheye düşerken, öğrendiklerine inanamayan Yüzbaşı Kağan herkese hesap vermek zorunda kalır.

Bu arada Mehmetçik’e yapılan kanlı saldırıların sorumlularının sınırı geçmek üzere olduğuyla ilgili gelen istihbarat üzerine Kılıç Timi tekrar harekete geçer. Fakat operasyon sırasında Kopuz Albay’dan gelen emir Kağan ve tim arasında gerilime sebep olur. Görevinde kalmak için ısrar eden Yüzbaşı Kağan şimdi tek başına savaşmak zorundadır.

İŞTE GEÇEN HAFTANIN TOTAL REYTİNGLERİ

İŞTE GEÇEN HAFTANIN AB REYTİNGLERİ

Peki Reyting Nedir ? Reyting Sonuçları Neye Göre Belirleniyor? 

Televizyon dünyasında temel belirleyici olan reyting nedir Nasıl ölçülür? İzlenme payı kanalların başarısını nasıl gösterir?

1- İzleyici Ölçümü nedir ?
İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

2- İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir ?

İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

3- Türkiye'deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?

Türkiye’de reyting ölçümü, Avrupa’da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen tarafından 1989 yılında başlatılmıştır. Günümüzde ise reyting ölçümlerini TNS gerçekleştiriyor..

1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde olmak üzere Türkiyede 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×