Bu haber kez okundu.

2 Ağustos 2017 Reyting Sonuçları Meryem mi No: 309 mu birinci oldu

2 Ağustos 2017 çarşamba reyting sonuçları açıklandı. Ekranlara gelen güzdüz ve akşam kuşağındaki tv programlarının reyting sıralama sonuçları burada sizlerle olacak. Ayrıca 2 Ağustos 2017 Total Reyting Sonuçları ve AB reyting sonuçları abchaber.com'da

Show Tv ekranlarında yayınlanan fenomen tv programı Dünya Güzellerim reyting sonuçları nasıl kaçıncı oldu. TOTAL ve AB reyting sıralaması nasıl burada sizlerle olacak . Geçtiğimiz hafta TOTAL de 5. sırada yer alırken AB reytinglerine göre 4. sırada tamamladı.

Fox Tv ekranlarında yayınlanan No: 309 dizisi sezon finali ekranlara geldi . Geçtiğimiz hafta zirveyi kimseye bırakmayan dizi TOTAL ve AB reyting sıralamasında reyting birincisi oldu.

Kanal D ekranlarında yeni başlayan Meryem dizisi reytingleri nasıl kaçıncı oldu heyecan dorukta. Birinci bölümü ile ekranlara gelen Meryem Dizisi reyting sonuçları burada sizlerle olacak.

Peki Reyting Nedir ? Reyting Sonuçları Neye Göre Belirleniyor? 

Televizyon dünyasında temel belirleyici olan reyting nedir Nasıl ölçülür? İzlenme payı kanalların başarısını nasıl gösterir?

1- İzleyici Ölçümü nedir ?
İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

2- İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir ?

İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

3- Türkiye'deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?

Türkiye’de reyting ölçümü, Avrupa’da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen tarafından 1989 yılında başlatılmıştır. Günümüzde ise reyting ölçümlerini TNS gerçekleştiriyor..

1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde olmak üzere Türkiyede 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.

Tuğçe ŞEN

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×