Bu haber kez okundu.

2016 yılında en çok dinlenen sanatçılar ve albümleri!

2016'da en çok hangi sanatçıları ve şarkıları dinledik? Bu soruya Türk Telekom Müzik internet sitesinden yanıt geldi. Müzik arşivinde milyonlarca parçanın yer aldığı siteden '2016 yılının En'leri' listesi açıklandı. Buna göre kullanıcıların en çok dinledikleri sanatçılar, en çok indirilen albümler ve en çok tercih edilen müzik türleri de ortaya çıkmış oldu.

EN ÇOK DİNLENEN SANATÇILAR

2016 yılında en çok Demet Akalın dinlendi. Uzun süre müzik listelerinde zirvede kalmayı başaran Akalın'ı Hande Yener, Murat Boz, Sıla, İrem Derici ve Tarkan takip etti.

En çok indirilen albümler - Türk Telekom Müzik

EN ÇOK İNDİRİLEN ALBÜMLER

İnternetten müzik dinlemeyi ve indirmeyi seven kullanıcıların bu yıl en çok indirdikleri albümlerin başında Tarkan'ın 'Ahde Vefa' adlı albümü geliyor. Onu Zülfü Livaneli şarkılarının yer aldığı Sezen Aksu, Selda Bağcan, Ata Demirer ve Kenan Doğulu'nun da aralarında olduğu 50 sanatçı tarafından seslendirilen 'Zülfü Livaneli 50. Yıl Bir Kuşaktan Bir Kuşağa' isimli albüm takip ediyor. En çok indirilen albümler listesinde Demet Akalın 'Rakipsiz' albümü ile üçüncü sırada yer alırken Sıla'nın 'Mürekkep' ve Harun Kolçak'ın 'Çeyrek Asır' adlı albümleri de diğerleri arasında yer buldu.

En çok dinlenen listeler - Türk Telekom Müzik

EN ÇOK DİNLENEN LİSTELER

Türk Telekom Müzik portalında kullanıcılar veya sistem tarafından oluşturulan müzik listeleri de yer alıyor. 2016 yılında en çok tercih edilen müzik listelerinin başında ''Herkes Bunları Dinliyor'' gelirken ''Bu Hafta Yeni Neler Var?'', ''Dünya Müzik Listelerinden'' ve ''Türk Halk Müziği'' listeleri onu takip etti.

En uzun süre zirvede kalanlar - Türk Telekom Müzik

EN UZUN SÜRE ZİRVEDE KALANLAR

2016 yılında en uzun süre zirvede kalan şarkı, bu yılın yükselen yıldızı Aleyna Tilki ve Emrah Karaduman'ın birlikte seslendirdikleri ''Cevapsız Çınlama'' isimli şarkı oldu. Kullanıcıların en çok tercih ettiği müzik türleri ise Pop, Rock ve Arabesk olarak sıralandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×