Bu haber kez okundu.

4 Haziran 2017 Reyting Sonuçları açıklandı 4 Haziran Reytingleri

4 Haziran 2017 pazar reyting sonuçları açıklandı. 4 haziran 2017 pazar günü ekranlara gelen dizi , tv programlarının ve yarışmaları reyting sıralama sonuçları burada sizlerle olacak. Peki pazar dizileri ,pazar akşamı ekranlara gelen Türk Malı reyting sonuçları, Fox Tv ekranlarında yayınlanan Savaşçı dizisi mi birinci oldu.Peki 4 Haziran reyting sonuçları açıklandı mı ?  Detaylar abchaber.com'da

TOTAL REYTİNG SONUÇLARI AÇIKLANDI

4 Haziran reyting sonuçları açıklandı. 4 Haziran reytinleri birinci bu hafta Survivor. Survivor TOTAL de en çok izlenen program olurken , Savaşçı dizisi en çok izlenen dizi oldu.Savaşçı TOTAL de 2. sırada yer alırken AB reytinglerine göre 4. sırada yer aldı.

Türk Malı reytingleri ise TOTAL de en çok izlenen 2. dizi olurken TOTAL reyting sıralaması 4. sırada yer alırken , AB reyting sonuçlarına göre 3. sırada yer aldı.

AB reyting birincisi dün oynanan Eskişehirspor- Göztepe maçı reyting birincisi oldu.

4 HAZİRAN TOTAL REYTİNG SONUÇLARI

4 HAZİRAN AB REYTİNG SONUÇLARI

TÜRK MALI REYTİNG SONUÇLARI

Türk Malı 2. bölüm ile ekranlara geldi. Star TV'nin yeni dizisi Türk Malı 2. bölümde Erman Kuzu’nun amcasının oğlu, ünlü ve zengin iş adamı Eymen Kuzu, düğün akşamı evden kaçınca olanlar oldu. Türk Malı 2. bölüm reyting sıralama sonuçları burada sizlerle olacak.

Erman Kuzu’nun amcasının oğlu, ünlü ve zengin iş adamı Eymen Kuzu, düğün akşamı evden kaçıp, çocuklarını ve evi Erman’a emanet edince; Erman, bir anda kendini hiç alışık olmadığı zengin bir hayatın ortasında bulur.Peki Türk Malı dizisi reyting sıralamasında kaçıncı olacak ?

SAVAŞÇI REYTİNG SONUÇLARI

Savaşçı 8. bölüm ile ekrana geldi. Fox TV'de ekrana gelen Savaşçı dizisinde Kılıç Timi Mehmetçik için dünyaya meydan okumaya devam etti. Yüzbaşı Kağan Bozok ve komutasındaki Kılıç Timi Mehmetçiği hedef alan teröristlerin izini sürdü. Peki Savaşçı reyting sonuçlarına göre TOTAL reyting sıralamasıda ve AB reyting sıralamasında kaçıncı oldu ? 

Savaşçı 8. yeni bölümde Yüzbaşı Kağan Bozok ve komutasındaki Kılıç Timi Mehmetçiği hedef alan teröristlerin izini sürerken, Kopuz Albay cehennemden sağ kurtulan tek askerin yardımıyla bu katliamın sorumlularını belirlemeye çalışır. Yüzbaşı Kağan ve Kılıç Timi, Mehmetçikler için bir kez daha görevde: şimdi ne yaparlarsa yapsınlar, bu katiller için Kılıç Timi’nin öfkesinden kurtulmak mümkün olmayacak.Savaşçı kaçıncı oldu ?

SURVİVOR REYTİNG SONUÇLARI

Survivor dokunulmazlık oyunu ile ekranlara geldi. Oynanan dokunulmazlık oyununun ardından adaya veda eden isim belli oldu. Survivor'da yarışmaya veda eden isim Gökhan oldu. Peki Survivor reyting sonuçlarına göre kaçıncı oldu ?

ESKİŞEHİRSPOR-GÖZTEPE PLAYOFF FİNAL MAÇI KAÇINCI OLDU

Süper Lig'e çıkan son takımın belli olacağı maç Eskişehirspor- Göztepe maçı reyting sonuçlarıda burada sizlerle olacak. Son olarak Süper Lig'e yükselen son takım Göztepe oldu.

AB REYTİNG SONUÇLARI (GEÇEN HAFTA)

PEKİ REYTİNG NEDİR ? REYTİNG SONUÇLARI NEYE GÖRE BELİRLENİYOR?

Televizyon dünyasında temel belirleyici olan reyting nedir Nasıl ölçülür? İzlenme payı kanalların başarısını nasıl gösterir?

1- İzleyici Ölçümü nedir ?
İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

2- İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir ?

İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

3- Türkiye'deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?

Türkiye’de reyting ölçümü, Avrupa’da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen tarafından 1989 yılında başlatılmıştır. Günümüzde ise reyting ölçümlerini TNS gerçekleştiriyor..

1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde olmak üzere Türkiyede 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.

4- A/B ve TOTAL REYTİNG NEDİR ?

Ölçüm yapılan dört tane grup var. A/B, C1, C2, D/E. Bu grupları oluştururken hane reisinin eğitim ve mesleğine bakılıyor. Eğitim düzeyi yüksek olan insanlar A/B dediğimiz grubu oluşturuyor. C ve D/E grubu ise daha alt geliri temsil eden insanlar. Total ise bütün bu grupların toplamı demek.

REYTING (TOPLAM İZLEME ORANI) % : Belirli bir zaman diliminin dakikası başına düşen ortalama izleyici oranı. Toplam türk televizyon seyircisinin izleme oranı %.

SHARE (İZLENME PAYI) % : Bir kanalın ve programın belirli bir zaman diliminde toplam televizyon izlemeden aldığı pay.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×