Bu haber kez okundu.

5 Haziran 2017 Reyting Sonuçları Açıklandı 5 Haziran Reytingleri

5 Haziran 2017 Pazartesi akşamı reyting sonuçları açıklandı. Pazartesi dizileri arasında birbirleriyle rekabet içinde olan İçerde , Söz ,İsimsizler ve Kırgın Çiçekler yeni bölümleriyle ekranlara geldi. Peki 5 Haziran 2017 Reyting Sonuçları açıklandı mı ? Reyting sonuçları 5 haziran akşamında en çok izlenen dizi ve tv programları hangileri ? Ayrıca zirve mücadelesi veren İçerde , Söz ve Kırgın Çiçekler reyting sıralaması ve 5 haziran reytingleri detaylarıyla burada sizlerle olacak.

Geçtiğimiz hafta zirveyi kimseye bırakmayan İçerde Reytingleri bu hafta kaçıncı sırada olacak. Söz reytingleri ve Kırgın Çiçekler reyting sonuçları TOTAL ve AB reyting sıralaması abc haber de.

5 HAZİRAN REYTİNG SONUÇLARI AÇIKLANDI

Söz dizisi TOTAL de en çok izlenen dizi olurken Ab reyting sıralamasına göre 3 sırada yer aldı. 

İçerde reytingleri Total de 2. sırada yer alırken Ab reyting sıralama sonuçlarına göre en çok izlenen dizi olmayı başardı.

Kırgın Çiçekler Total de 3. sırada yer alırken Ab reytinglerine göre 6. sırada yer aldı.

İÇERDE 37. BÖLÜM İLE EKRANLARA GELDİ

İçerde dizisi 37. bölüm ile ekrana geldi. Bu hafta İçerde dizisinde Kudret’in ölümüyle en büyük ezeli düşmanını ortadan kaldıran Celal, Sarp’tan intikamını almak üzere harekete geçti. 

‘İçerde’nin yeni bölümü 5 Haziran Pazartesi saat 20:00’de Show TV’de ekranlara geldi.

SÖZ DİZİSİ SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Söz dizisinin son yayınlanan bölümünde Eylem, sevgilisini öldürmek için hamle yaptığı sırada bunu engellemek isteyen asker tarafından vurulmak zorunda kalmıştı. Çünkü o adam, Çolak’ın en değerli adamıydı ve adeta bir kara kutu işlevi görecekti. Bu yüzden operasyonların başarıya ulaşması için o adama ihtiyaç vardı. Yeni bölümde Eylem vurulduktan sonra hayatını kaybediyor.

TOTAL REYTİNG SONUÇLARI AÇIKLANDI

AB REYTİNG SONUÇLARI AÇIKLANDI

PEKİ REYTİNG NEDİR ? REYTİNG SONUÇLARI NEYE GÖRE BELİRLENİYOR?

Televizyon dünyasında temel belirleyici olan reyting nedir Nasıl ölçülür? İzlenme payı kanalların başarısını nasıl gösterir?

1- İzleyici Ölçümü nedir ?
İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

2- İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir ?

İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

3- Türkiye'deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?

Türkiye’de reyting ölçümü, Avrupa’da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen tarafından 1989 yılında başlatılmıştır. Günümüzde ise reyting ölçümlerini TNS gerçekleştiriyor..

1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde olmak üzere Türkiyede 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.

4- A/B ve TOTAL REYTİNG NEDİR ?

Ölçüm yapılan dört tane grup var. A/B, C1, C2, D/E. Bu grupları oluştururken hane reisinin eğitim ve mesleğine bakılıyor. Eğitim düzeyi yüksek olan insanlar A/B dediğimiz grubu oluşturuyor. C ve D/E grubu ise daha alt geliri temsil eden insanlar. Total ise bütün bu grupların toplamı demek.

REYTING (TOPLAM İZLEME ORANI) % : Belirli bir zaman diliminin dakikası başına düşen ortalama izleyici oranı. Toplam türk televizyon seyircisinin izleme oranı %.

SHARE (İZLENME PAYI) % : Bir kanalın ve programın belirli bir zaman diliminde toplam televizyon izlemeden aldığı pay.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×