Bu haber kez okundu.

53. Antalya Film Festivali Açılış Töreni bu akşam yapılacak
Antalya Uluslararası Film Festivali 53. kez kapılarını açtı. Türkiye ve dünyadan yoğun katılımın olduğu festivalin halk korteji ile dün gerçekleşti. Klasik otomobillerle sinema dünyasının duayenlerinin geçiş yaptıkları kortej adeta göz kamaştırdı. Sinemanın yıldızları geçiş esnasında hem vatandaşları selamladı hem de ellerindeki karanfilleri dağıttılar.

39 ÜLKEDEN 134 FİLM GÖSTERİLECEK

Turkuvaz Medya sponsorluğunda yapılan Antalya Film Festivali'nde 8 gün boyunca 7 salonda 39 ülkeden 134 film izleyiciyle buluşacak. Festivalde bu yıl bir ilk yaşanacak. Daha çok sinema filmlerinde dublaj sanatçısı olarak bilinen kişiler için de bir sergi açılacak ve dublaj sanatçıları da bu sergide hazır bulunacak. Festival, Türkiye'den yüzlerce sinema profesyonelinin yanı sıra Amerika'dan Çin'e 90 civarında yabancı sinemacı ve basın mensubunu ağırlayacak. 

Uzun metrajlı filmler

AÇILIŞ TÖRENİ BU AKŞAM EXPO KONGRE MERKEZİ'NDE

53. Film Festivali'nin yeniliklerinden biri de kentin simgelerinden Cam Pramit'in festival alanı haline getirilmesi oldu. Festivalin açılışı ve kapanışı EXPO Kongre Merkezi'nde olacak. Açılış töreni için hummalı bir çalışmanın yapıldığı salon, ışık ve ses sisteminin de yerleştirilmesinin ardından bu akşam yapılacak olan törene hazır hale getirildi.

KIRMIZI HALIDA DA HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

EXPO Kongre Merkezi'nde yapılacak olan açılış törenine katılacak sinema sanatçılarının geçiş yapacakları kırmızı halıda da son hazırlıkların tamamlandığı bildirildi. Ünlüler kırmızı halıdan geçerken aynı zamanda vatandaşları da selamlayacaklar ve daha sonra festival alanına giriş yapacaklar.

Ben Ömer Belgeseli

15 TEMMUZ BEYAZPERDEDE ANLATILDI

Festival, 15 Temmuz darbe girişimini konu alan filmleri de biraraya getirdi. En çarpıcı filmlerden 7'si 'Güneş Tutulması' başlığı altında toplandı. Belgesel seçkisinde 15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren kahraman Astsubay Ömer Halisdemir'in hayatını konu alan 'Ben Ömer' belgeseli de gösterilecek.

USTALARA SAYGI SEÇKİSİ

Ayrıca festivalde, geçen ay hayatını kaybeden Tarık Akan ve önemli sinemacılardan Vedat Türkali, Ettora Scola ile Abbas Kiarostami'ye saygı seçkisi de yapılacak.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×