Bu haber kez okundu.

6 Haziran 2017 Reyting Sonuçları TOTAL AB Reytingleri

6 Haziran 2017 reyting sonuçları açıklandı. Bu akşam ekranlara gelen Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz mı Star Tv ekranlarında yayınlanan Anne dizisi mi yoksa fenomen yarışma programı Survivor reyting sonuuçları burada sizlerle olacak.

Total reyting sonuçları ve Ab reyting sonuçlarına göre en çok izlenen dizilerin reyting sıralaması abc haber'de. 

Geçtiğimiz hafta son bölümü yayınlanan EDHO sezon finaline ayrıldı. Bundan dolayı reyting sıralamasında olmayacak.Onun yerine atv ekranlarında Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi - Yabancı Sinema ekranlara geldi.

HAYAT ŞARKISI FİNAL YAPTI

Hayat Şarkısı final bölümü ekranlara geldi.Hayat Şarkısı reytingleri nasıl kaçıncı oldu burada sizlerle olacak.

Kanal D’nin çok sevilen dizisi Hayat Şarkısı bu akşam son bölümüyle ekrana geliyor. Unutulmaz bir finalle izleyicilerine veda etmeye hazırlanan Hayat Şarkısı son bölüm yayınlandı. 

ANNE SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Anne dizisi son bölümde Şule’nin Turna’nın kardeşini kaçırması ve Cengiz’le birlikte ilkence yaptığı Sinan komiserden kaçması gündem olmuştu. İkili birlikte kaçtıkları esnada otoyoldan geçen Şule dengesini kaybederek yere düşmüş ve aracın altında kalmaktan son anda Sinan tarafından kurtarılmıştı. Turna’nın kardeşini ve Şule’yi kurtarırken kendisine araba çarpmasına engel olamaya Sinan hayatını kaybederken Anne dizisini yeni bölüm fragmanına göre Şule, Zeynep’le özel bir konuşma gerçekleştirecek.

TOTAL REYTİNG SONUÇLARI (GEÇEN HAFTA)

AB REYTİNG SONUÇLARI (GEÇEN HAFTA)

PEKİ REYTİNG NEDİR ? REYTİNG SONUÇLARI NEYE GÖRE BELİRLENİYOR?

Televizyon dünyasında temel belirleyici olan reyting nedir Nasıl ölçülür? İzlenme payı kanalların başarısını nasıl gösterir?

1- İzleyici Ölçümü nedir ?
İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

2- İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir ?

İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

3- Türkiye'deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?

Türkiye’de reyting ölçümü, Avrupa’da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen tarafından 1989 yılında başlatılmıştır. Günümüzde ise reyting ölçümlerini TNS gerçekleştiriyor..

1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde olmak üzere Türkiyede 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.

4- A/B ve TOTAL REYTİNG NEDİR ?

Ölçüm yapılan dört tane grup var. A/B, C1, C2, D/E. Bu grupları oluştururken hane reisinin eğitim ve mesleğine bakılıyor. Eğitim düzeyi yüksek olan insanlar A/B dediğimiz grubu oluşturuyor. C ve D/E grubu ise daha alt geliri temsil eden insanlar. Total ise bütün bu grupların toplamı demek.

REYTING (TOPLAM İZLEME ORANI) % : Belirli bir zaman diliminin dakikası başına düşen ortalama izleyici oranı. Toplam türk televizyon seyircisinin izleme oranı %.

SHARE (İZLENME PAYI) % : Bir kanalın ve programın belirli bir zaman diliminde toplam televizyon izlemeden aldığı pay.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×