Bu haber kez okundu.

8 Mayıs Reyting Sonuçları İçerde İsimsizler Söz Reytingleri

8 Mayıs'ta ekranlara gelen dizi ve programların reyting sıralama sonuçları yayınlanır yayınlanmaz burada olacak. Peki İçerde reyting , Söz reyting kaçıncı oldu ve İsimsizler reyting sıralama sonuçları burada sizlerle olacak. Ayrıca TOTAL reyting sıralama sonuçları ve AB reyting sıralama sonuçları burada sizlerle olacak.

SÖZ TOTAL REYTİNGLERİNDE YİNE BİRİNCİ

Star tv ekranlarında yayınlanan Söz dizisi 6. yeni bölümü ile ekranlara geldi.Geçtiğimiz hafta TOTAL de zirveyi kimselere bırakmayan Söz dizisi AB reyting sıralamasında 5. sırada tamamladı.

SÖZ DİZİSİ SON BÖLÜMDE NELER OLDU

Söz dizisi 6. Bölümde yeni bölümünde Tim, Çolak’ı nihayet ele geçirmiştir ancak ortada büyük bir kriz vardır. Aynı anda altı tane özel kuvvet askeri de Çolak’ın adamları tarafından alıkonmuştur. Yavuz kritik bir kararın eşiğindedir. Ya Çolak’ı adalete teslim edecek, ya da arkadaşlarını kurtarmak için Çolak’ı serbest bırakacaktır. Çolak ve Yavuz arasında büyük bir psikolojik savaş yaşanmaya başlar. Öte yandan teröristlerin elindeki Hafız ağır yaralıdır. Onun hayatına karşılık Yavuz ve tim de yaralı bir teröristi yaşatmak zorundadır. Bu konuda doktor Bahar, Tim’e yardımcı olur. Yavuz, hem Hafız’ı kurtarmak hem de Çolak’ı elinde tutmak için cesur bir karar verir. Ancak Çolak’ın da aklında büyük bir infial yaratacak sinsi bir plan vardır.

İÇERDE DİZİSİ REYTİNGLERİ NASIL AB REYTİNGLERİNDE YİNE ZİRVEDE

Show Tv ekranlarında yayınlanan İçerde dizisi 33. bölüm ile ekranlara geldi. Yayınlanan 33. bölüm reytingleri kaçıncı oldu detaylar burada sizlerle olacak. Ayrıca geçen haftaki reyting sıralamasına göre İçerde dizisi TOTAL de 2. sırada tamamlarken AB reytinglerinde zirveyi kimseye bırakmadı.

İÇERDE SON BÖLÜMDE NELER OLDU

Sarp’ın polis olduğunu öğrenen Celal, öfkeden delirecek. Kızını, Melek’ini elinden alan Kudret’le hesabını kapatmaya kararlı Celal, Sarp’la ilgili öğrendiği gerçekle birlikte onu yok etmek için de harekete geçecek. Füsun ve Eylem’in lokantasına düzenlenen saldırı yürekleri ağza getirirken, Kudret’in paralarına el koyan Alyanak’ın elindeki değerli bilgiler bu savaşı çok daha çetin bir hale getirecek.
 
‘İçerde’nin soluksuz izlenecek yeni bölümünde Sarp ile Mert arasındaki savaş nasıl sonlanacak, Celal, Kudret’ten intikamını alabilecek mi gibi sorular cevap bulacak.

İSİMSİZLER TOTAL REYTİNGLERİ İSTENİLENİ VEREMEDİ

Kanal D ekranlarında yayınlanan İSİMSİZLER dizisi TOTAL reyting sıralamasında istenileni veremezken AB reytinglerinde 3. sırada tamamladı. Bu haftaki reyting sıralamasına göre İSİMSİZLER dizisi bitiyor mu ? Neden izlenmiyor bu hafta belli olacak.

SURVİVOR REYTİNGLERİ DÜŞÜYOR MU ?

Survivor geçtiğimiz hafta TOTAL de 4. sırada tamamlarken AB de 2. sırada tamamladı. Survivor reytinglerinde düşüş mü var ? Bu hafta kaçıncı oldu açıklanır açıklanmaz burada sizlerle olacak.

8 MAYIS REYTİNG SONUÇLARI AÇIKLANDI

8 mayıs reyting sonuçları açıklandı. Söz dizisi Total de 1. olurken ; AB reyting sıralamasına göre reyting ikinci oldu.Onun arından İçerde dizisi TOTAL de ikinci olurken AB reytinglerine göre birinci olmayı başardı.Kırgın Çiçekler reytingleri yükselişe geçerek TOTAL de 3. sırada yer alırken , AB reytinglerine göre 8. sırada tamamladı.


 

TOTAL REYTİNG SONUÇLARI (GEÇEN HAFTA)

AB REYTİNG SONUÇLARI

Peki Reyting Nedir ? Reyting Sonuçları Neye Göre Belirleniyor? 

Televizyon dünyasında temel belirleyici olan reyting nedir Nasıl ölçülür? İzlenme payı kanalların başarısını nasıl gösterir?

1- İzleyici Ölçümü nedir ?
İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

2- İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir ?

İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

3- Türkiye'deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?

Türkiye’de reyting ölçümü, Avrupa’da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen tarafından 1989 yılında başlatılmıştır. Günümüzde ise reyting ölçümlerini TNS gerçekleştiriyor..

1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde olmak üzere Türkiyede 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.

4- A/B ve TOTAL ne demek?

Ölçüm yapılan dört tane grup var. A/B, C1, C2, D/E. Bu grupları oluştururken hane reisinin eğitim ve mesleğine bakılıyor. Eğitim düzeyi yüksek olan insanlar A/B dediğimiz grubu oluşturuyor. C ve D/E grubu ise daha alt geliri temsil eden insanlar. Total ise bütün bu grupların toplamı demek.

REYTING (TOPLAM İZLEME ORANI) % : Belirli bir zaman diliminin dakikası başına düşen ortalama izleyici oranı. Toplam türk televizyon seyircisinin izleme oranı %.

SHARE (İZLENME PAYI) % : Bir kanalın ve programın belirli bir zaman diliminde toplam televizyon izlemeden aldığı pay.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
recep 1 yıl önce

yalancı reytıngler nasıl söz birinci olur içerdeki birinci olması gerekiyor