Bu haber kez okundu.

Alev Alev Dizisi gerçek hikaye mi ? Alev Alev Dizisi Gerçek mi?

Show Tv ekranlarında yayınlanan ve büyük ses getiren Alev Alev dizisi gerçek hikayemi ? Alev Alev dizisi yaşanmış hikaye mi Alev Alev dizisi gerçek mi internette en çok arananlar arasına girdi. İşte Ayrıntılar..

ALEV ALEV DİZİSİ YAŞANMIŞ GERÇEK HİKAYE Mİ?

'Alev Alev'; birbirinden tamamen farklı üç kadının, bir yangın sonrası birleşen hayatlarını ve birlikte verdikleri mücadeleyi konu alıyor. Kendine özgü anlatımıyla verdiği anlamlı mesajlar ve dikkat çekeceği konular ile ekran başındakilere cesaret ve ilham kaynağı olmaya hazırlanan Alev Alev'in kadrosunda, Demet Evgar, Hazar Ergüçlü, Dilan Çiçek Deniz ve Zuhal Olcay’la birlikte Cem Bender, Berkay Ateş, Cihangir Ceyhan, Berker Güven ve Toprak Can Adıgüzel gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

Alev Alev gerçek hikaye mi?

Orijinal adı 'Le Bazar de la Charite' olan dizinin Alev Alev olarak Türkiye'ye uyarlanmıştır. Gerçek olaylardan esinlendiği söylenmektedir. 1885 yılında Paris'te Fransız Katolik aristokrasiler tarafından düzenlenen, yardım etkinliğinin adı Le Bazar de la Charite idi. Etkinliğin yeri rue Jean Goujon'da bulunan boş bir ahşap binaya taşındı. Lumiere Kardeşler ilk animasyonlu görüntüleri kaydetmek için odaya küçük bir sinematograf koymuştu. 4 gün gibi uzun bir süre sürmesi planlanan etkinliğin ikinci gününde elektrik yerine eter ve oksijenden oluşan bir sistem kullanıldı. Projeksiyon makinesi alev aldı ve bina yandı. İnsanlar panikten dolayı kapıların arasında sıkışıp kaldı. Çoğunluğu kadın ve birkaç çocuk olmak üzere 126 insan yangında yanarak öldü. 200'ün üzerinde insan ise yaralandı. 

Yangının gerçekleştiği alana inşa edilmiş olan Notre-Dame de Consolation, yangında ölenlere adanmış ve Paris’teki İtalyan Katolik topluluğuna hizmet vermektedir.

Meltem KIZAKLI

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×