Bu haber kez okundu.

Algı medyası iş başında! El Bab'a Vietnam benzetmesi

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 120'nci gününde acı haberler ardı arkasına geldi. Sabah saatlerinde gelen 4 askerimizin şehit olduğu haberinden sonra Türk Silahlı Kuvvetleri, bugün öğleden sonra Türk askerlerine yönelik DEAŞ'lı teröristlerin 3 ayrı bombalı araçla saldırı düzenlendiğini ve saldırı sonucunda 10 askerimizin şehit olduğunu açıkladı. Bugünkü El Bab operasyonunda şehit sayısının 14 olduğu belirtildi.

Dışarıda hain terör örgütü DEAŞ içeride de algı yönetimi yapan yayın organları boş durmuyor. Türkiye, Fırat Kalkanı Operasyonunun sürdürüldüğü El Bab'daki şehitlerimiz için kan ağlarken yapılan bazı yayınlar ile algı operasyonları da başladı. Gazeteport isimli internet sitesi, şehit haberlerini aldığımız dakikalarda El Bab için Vietnam benzetmesi yaparak, şehit haberini ''Türkiye’nin Vietnam'ında 14 Şehit'' başlığıyla yazdı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından da algı operasyonu yapmaya kalkışan söz konusu siteye geçici bir erişim engeli cezası almıştı.

Ülkemizin geleceği için milli beraberliğimizin daha sıkı olması gerektiği şu günlerde böyle bir başlık ile şehitlerimizin kemiklerini sızlatan, acılı ailelerinin yüreğine bir ateş daha düşüren Gazeteport'u kınadığımızı ve bu yanlıştan bir an evvel dönmesi gerektiğini belirtmek isteriz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×