Bu haber kez okundu.

İstanbul Bayrampaşa Belediyesi'nin girişimleriyle hazırlanan belgeselde FETÖ'cü hain teröristlerin 15 Temmuz'daki kanlı darbe girişimi karşısında Bayrampaşalı vatandaşların verdiği mücadele gözler önüne seriliyor.

''15 Temmuz En Uzun Geceydi'' isimli belgeselin gösterimi dün akşam, mücadele meşalesinin ilk yakıldığı yer olan Bayrampaşa'daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü önünde düzenlenen etkinlikle gösterildi.

Asker üniforması giymiş teröristler, o kanlı darbe kalkışmasında Bayrampaşa'da toplanan halkın üzerine ateş açarak 2 kişiyi şehit etmiş ve 6 kişiyi de yaralamıştı. Diğer il ve ilçelerde olduğu gibi vatanına, bayrağına ve milletine sahip çıkan Bayrampaşa halkı, FETÖ'nün hain teröristlerini korkusuzca püskürterek bir kahramanlık destanı sergilemişti. 

Bayrampaşa Belediyesi, 15 Temmuz gecesi yaşanan tüm bu olayları gözler önüne sermek ve hain darbe girişimini ebediyete kadar herkese hatırlatmak amacıyla bu belgesel filmini hazırladı. 26 dakika uzunluğundaki filmde, Çevik Kuvvet Ekipleri'nin ve Bayrampaşa halkının bu mücadelede ne kadar önemli bir rol oynadığı açık bir şekilde görülüyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×