Bu haber kez okundu.

Diriliş Ertuğrul ekibi türbe ziyaretinde
TRT ekranlarının başarılı dizisi "Diriliş Ertuğrul" ekip ile birlikte türbe ziyareti için Bursa'nın İnegöl ilçesine gittiler. Ertuğrul gazi'nin can dostu Turgut Alp'i canlandıran Cengiz Coşkun, canlandırdığı karakter olan Turgut Alp'in türbesinde dua etti.

Başarılı dizinin oyuncu kadrosunda yer alan  Cengiz Coşkun, Mehmet Polat ve Kaptan Gürman'ın katıldığı türbe ziyaretinde ünlü oyuncular, Turgut Alp'in türbesini ziyaret ederek dua ettiler.

Başarılı oyuncuların türbe ziyareti için gittikleri Turgut Alp mahallesinde oyuncular, mahalle sakinleri, Kaymakam Ali Akça, Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve protokol üyeleri tarafından coşkuyla karşılandı.

Ziyaret ardından Turgut Alp mahallesi muhtarı tarafından organize edilen pilav ve ayran ikramını yediler. İlgiyle takip edilen "Diriliş Ertuğrul" dizisinin ekibini karşılarında gören mahalle sakinleri, dizi oyuncuları ile selfie çektirmek için sıraya girdiler.

Çok üzücü bir durum!

Dizide Turgut Alp karakterine can veren Cengiz Coşkun, duygularını şu sözlerle ifade etti: Cengiz Coşkun; "Böyle önemli bir tarihi karakteri canlandırıp da kabrini ziyaret etmemek olmazdı. Uzun zamandır bunu istiyordum. Bu güne kısmetmiş. Hakikaten çok garip bir duyguymuş. Benim oynadığım karakterin kabrinde dua etmek, beni çok duygulandırdı. İnegöl'ün ismi eskiden Turgut ili olarak biliniyormuş ama ismi değişmiş, her şeyde olduğu gibi maalesef sahip çıkılamamış ve ismi değişmiş. Çok üzücü bir durum."

Buraya ayak bastığımda heyecanlanıyorum!

Dizide 'Geyikli' karakterine hayat veren Kaptan Gürman ise duygularını şu sözlerle ifade etti: Kaptan Gürman; "Buraya her ayak bastığım da heyecanlanıyorum. Atalarımız bu toprakları bize bırakmışlar. Biz de bunları yeni nesillere taşıyabiliyorsak ne mutlu bize."

Ne ekerseniz onu biçersiniz!

"Diriliş Ertuğrul" dizisinde yer alan başarılı oyuncu Mehmet Polat; "Buraları görmek, gezmek çok güzel bir duygu. O dönemleri düşününce şu anda bile buraya çıkmak için zorlandık. O dönemlerde büyük bir meşakkatle buraları atalarımız keşfetmişler. Büyük emeklerle kazanıldı bu topraklar. Bunlara sahip çıkmak gerekiyor. Ne ekerseniz onu biçersiniz. Bir şey ekmediğiniz zaman tarihe de yazılmazsınız. Ama siz doğru şeyler eker, doğru şeyler söylerseniz iyi şekilde değerlendirilir. Tarihin gerçekleri tüm detayları ile bilenler, kendi hayatlarına da yansıtacaklardır." açıklamasında bulundu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×