Bu haber kez okundu.

Efsane film Titanik müzikleri İstanbul'da çalınacak
Titanik, 1912 yılında tamamlandığında Dünyanın en büyük yolcu gemisiydi. Aynı yılın 15 Nisan akşamı dev bir buz dağına çarptı. Yaklaşık 2 saat 40 dakika içinde Kuzey Atlantik Denizi'nin buzlu sularına gömüldü. 514 kişi o gemide hayatını kaybetti.

Tarihin en trajik deniz kazalarından biri olan Titanik bu öyküsüyle 1997 yılında yönetmen James Cameron tarafından beyaz perdeye uyarlanmıştı. Başrollerinde Leonardo Di Caprio ve Kate Winslet'ın boy gösterdiği yapı büyük bir gişe rekoruna imza atmış ve o yıl 11 dalda Oscar ödülünün de sahibi olmuştu.

Vizyona girdiği tarihten 19 yıl sonra bugün hala popülerliğini koruyan Titanik bir kez daha dev perdede boy göstermeye hazırlanıyor. Ancak bu kez film müziklerini sahnede canlı çalan bir orkestra aracılığıyla.

Ölmeden önce izlenmesi gereken 1001 film listesine giren Titanik filminin kült müzikleri, Sinema Senfoni Orkestrası ve Korosu tarafından canlı çalınacak. Titanik Live isminin verildiği konserde, filmin yüksek çözünürlüklü bir versiyonunun gösterimi de James Hornor'un eşsiz bestelerinin 130 kişilik bir orkestra, koro ve kelt müziğinin sanatçılarının canlı performansıyla birleştiriliyor.

Bugüne kadar çekilmiş en önemli sinema filmleri arasında yer alan Titanik filminin canlı müzikleri, 28-29 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM sahnesinde çalınacak.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×