Bu haber kez okundu.

Ege TV Neden Kapandı ?

23 yıldır Ege Bölgesinde ve özellikle İzmir'de hizmet veren uydu kanalı Ege Tv kapandı Ege TV, yönetim kurulunun aldığı kararla beraber 23 yıllık serüven bitmiş oldu. 

Uzun zamandır maddi sıkıntılar ile boğuşan Ege Tv'nin satılacağı konuşulurken dün tamamen yayın hayatına veda etti.Ege TV'nin sahibi Cem Bakioğlu aldığı karar ile beraber 40 kişide işten çıkarılmış oldu. Kanalın spikerleri, dün son yayını nedeniyle ekran karşısına geçerek kanalda geçen günlerini anlatan spikerler, yayın sırasında gözyaşlarına hakim olamadı ve canlı yayını izleyen seyirciler ile hüzünlendiler.

Ege TV, 1994 yılında Kanal Ege adıyla kurulan ve İzmir'den yayın yapan bir yerel televizyon kanalı olarak yayın hayatına başladı ve kurucusu Yaşar Holding tarafından ilk olarak 2001 yılında kurulmuştu. Yaşar Holding'in medya sektöründen çekilmesiyle beraber Bakioğlu Holding tarafından satın alınmıştır. Kablo TV olarak İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesinde hizmet vermektedir.

CEM BAKİOĞLU " Ege TV’yi satmam için baskı var" yıllar önce verilen röportajda bunları dile getirmişti


Cem Bakioğlu, bugüne kadar kentteki birçok güçbirliği oluşumuna katıldı. Kent Hastanesi ve Ege TV’de güçbirliği oluşumlarına katılmasıyla başladı.Ancak zamanla hisseleri arttı. Sağlık yatırımından müthiş memnun ve Türkiye’de yapılan özel hastanelerin ABD’dekilerle yarışıcağına inanıyor. Bakioğlu’nu girdiği yatırımlardan en çok medya, yani televizyon zorlamış. Ben de geçmişte Ege TV’de program yapan bir medya mensubuyum. Kurumun önemini ortaya koyarken, Cem Bakioğlu da “Açıkçası hayatımda Ege TV ve Ege Orman Vakfı’ndan aldığım keyfi hiçbir şeyden almadım” diyor. Ancak sıkıntısını da şu sözlerle dile getiriyor:
“Televizyona yüzde 10 hisseyle girdim. Amaç İzmir’in sesini Ankara’da duyurmaktı. Bir de o dönemde gazete vardı. Bazı anlaşmazlıklar ortaya çıkınca Selçuk Ağabey’e (Yaşar) ‘Sen gazeteyle ilgilen, ben televizyonu alayım’ dedim helalleştik. Televizyonda herkes yavaş yavaş çekilince payımız yüzde 99’a geldi. Hala da yatırım yapmak durumundayız. Alıcı varsa memnuniyetle bekliyorum. Bugün bana televizyonun maliyeti çok yüksek. En son yine 400 bin Euroluk yatırım yaptık. Evlatlarım ve profesyonel yöneticiler sürekli “Baba biz kazanıyoruz, sen televizyonla harcıyorsun” baskısı yapıyorlar. Aslında bir gazeteyle birlikte hareket olursa o zaman daha güçlü olunur ama İzmir’in gazete okuma alışkanlığı yok maalesef. 100 yıllık gazete hala tirajını yükseltemiyor”

CEM BAKİOĞLU KİMDİR ?

Bakioğlu yönetim kurulu başkanı olan Cem Bakioğlu ; ayrıca Ege Orman Vakfı'nında kurucusudur. 1945 tarihinde İzmir doğmuştur. ilk, orta ve yüksekokul öğrenimini yine İzmir'de tamamlayan Bakioğlu Hakimiyeti Milliye, St.Joseph, Ticaret Koleji, İzmir İktisadi Ticari İlimler Akademisi okullarını tamamlayarak ticaret hayatına atılmıştır. EGE TV ve Radyo Ege'nin de bulunduğu Bakioğlu Holding'e bağlı 15 kuruluşun Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürüyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×