Bu haber kez okundu.

Evlilik programları yayından kaldırılıyor mu? Numan Kurtulmuş açıkladı!

Televizyon ekranlarında hergün yeni bir skandalın yaşandığı evlilik programları yayından kaldırılacak mı? tartışmaları sürerken, konuyla ilgili ilk resmi açıklama Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan geldi. Kurtulmuş, izdivaç programlarının tamamen yayından kaldırılmasıyla ilgili çalışmalarda sona gelindiğini açıkladı.

Son dönemde artan evlilik programı şikayetleri sayısının 120 bini geçtiğini belirten Kurtulmuş, Esra Erol, Seda Sayan ve Zuhal Topal'ı çok üzecek açıklamasında; evlilik programlarının yasaklanmasının Kanun Hükmünde Kararname (KHK) düzenlemesi ile gündeme getirilebileceğini ve bu yöndeki çalışmalarda sona gelindiğini ifade etti.

''TOPLUMSAL TALEPLERİ KARŞILAYACAĞIZ''

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Malatya'daki yerel bir televizyon kanalında, izdivaç programları şikayetlerine değindi. Aile yapısına ve kutsiyetine zarar veren bu programların yayından tamamen kaldırılacağını söyleyen Kurtulmuş, şikayetlerin Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlık makamlarına geldiğini söyledi. Kurtulmuş, "Son noktaya geliyoruz. İnşaallah toplumsal talepleri karşılayacağız'' dedi.

''TÜRK AİLE YAPISINA UYGUN DEĞİL''

Evlilik programları konusundaki çalışmaları kendisinin de yakından takip ettiğini ifade eden Kurtulmuş, bu tür programların Türk aile kutsiyetine ve yapısına uygun olmadığının altınız çizerek, "Üzülerek izlediğimiz bir alan. Bu bizim örfümüze, geleneğimize, inançlarımıza, Türk aile yapısına, Anadolu topraklarının kültürüne uygun olmayan şeylerdir. Zaman zaman bize de ulaşan hiçbir şekilde kabul edilemeyecek sözlerin, davranışların sergilendiği bir takım evlilik programları. Neymiş efendim reytingi çok yüksek ve dolayısıyla reklam gelirleri de çok yüksek. Olmaz olsun böyle reklam gelirleri. Aile müessesini ortadan kaldıracak, ulviyetini, kutsiyetini ortadan kaldıracak son derece acayip programlar var" dedi.

"120 BİNİN ÜZERİNDE ŞİKAYET ALINDI"

RTÜK'ün izdivaç programları şikayetleri doğrultusunda çalışmalarına devam ettiğini ve bunların yakından takip edildiğini belirten Kurtulmuş, evlilik programı şikayetleri sayısının 120 bini geçtiğini söyledi. Şikayetlerin hem Başbakanlığa hem de Cumhurbaşkanlığına geldiğini belirten Numan Kurtulmuş, "İnşallah önümüzdeki süreçte bunu büyük ihtimalle bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) düzenlemesi ile gündeme getirebiliriz. Bu yöndeki çalışmalar son noktadadır, İnşallah toplumsal bu talepleri karşılayacağız" ifadelerine yer verdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×