Bu haber kez okundu.

FETÖ'cüler 24 TV'nin Youtube kanalını kapattırdı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün kanalı STV'de yayınlanan ''Nizam'a Adanmış Ruhlar'' dizisinin 2014 yılında ekrana gelen 89'uncu bölümünde tıpkı Rusya Büyükelçisi Karlov suikasti ile örtüşen sahneler olduğu ortaya çıktı. Dizide bir resim sergisi açılışı yer alıyordu ve özel yetiştirilmiş genç suikastçi büyükelçiyi öldürmek isterken etkisiz hale getiriliyordu.

24 TV, Rus Büyükelçisi'ne yapılan suikast ile Samanyolu TV'de yayınlanan dizi arasındaki paralelliğe dikkat çeken bir haberi kamuoyuyla paylaştı. Bunun üzerine harekete geçen yurt dışındaki FETÖ'cü hainler Youtube kanalına suikasti konu alan haberdeki dizi sahnelerinin ''telif haklarının ödenmediği'' gerekçesi ile Youtube'da yer alan 24 TV'nin kapatılmasını talep ederek Amerika'daki video paylaşım sitesinin merkezine şikayet ettiler.

İçinde binlerce 24 TV içerik videosu olan Youtube 24 TV kanalı, ABD merkezli platform tarafından haksız yere kapatıldı. FETÖ'cülerin Youtube üzerinden yapmak istediği bu sansür kanalın televizyondaki yayınlarında geniş bir şekilde ele alındı.

24 TV yönetimi FETÖ'cülerin sansür zihniyetinin sosyal medya boyutunun tipik bir göstergesi olan bu durumu ve yapılan haksızlığı yargıya taşıma kararı verdi. (24 TV)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×