Bu haber kez okundu.

İsimsizler Kanal D'de başladı! Konusu ve oyuncuları nefes kesti

Kanal D iddialı bir dizi filmi seyircileriyle buluşturdu. Osman Kaya'nın yönetmenliğini üstlendiği 'İsimsizler' dizisinin ilk bölümü bu akşam yayınlandı. Nefes kesen sahnelere tanık olduğumuz dizi sürükleyici hikayesi ve zengin prodüksiyonu ile bu yılın en iddialı projesi olmaya aday gözüyle bakılıyor. İsimsizler 1. bölüm fragmanı ''Bu ülkeye diz çöktürmek isteyenlere, bu toprakların evlatları bitmez demeye geldik!'' sloganı ile yayınlandı. İşte İsimsizler'in oyuncu kadrosu, konusu ve 1. bölüm özeti...

Barakuda Film ve ES Film ortak yapımı olan İsimsizler için hazırlıklar aylar sürdü. Dizinin çekimleri ve senaryosu için gazeteciler, uzman danışmanlar, polis, asker ve bölge insanları ile görüşüldü. İlk bölümü 22 günde tamamlandı. İsimsizler dizisinin çekim ekibinde ise 160 kişi çalışıyor.

İsimsizler'in konusu tamamen gerçek hikayelere ve karakterler üzerine oluşturuldu. Oyuncuların bir çoğu silah kullanma ve dövüş eğitimleri aldı. İlk bölüm sahnelerinde 50'den fazla silahla 2 binden fazla mermi, 12 adet RPG 7 mühimmatı atıldı. Ayrıca çekimler sırasında dizi oyuncularına 4 Tim Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve 1 tim de Polis Özel Harekat personeli eşlik etti. Askeri helikopterin de kullanıldığı ilk bölüm çekimlerinde Ejder, Kobra ve Kirpi askeri araçları da kullanıldı.

İSİMSİZLER 1. BÖLÜM FRAGMANI

İSİMSİZLER KONUSU

Fatih, genç, başarılı, umut vaat eden bir diplomat adayıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin yurt dışı temsilciliklerinden birine atanmış, görevine başlayacakken Virankaya’dan gelen acı haber hayatını değiştirir. Çünkü Virankaya Kaymakamı şehit edilmiştir. Fatih Başkan’ın desteğini alarak onun yerine kaymakam olmaya gönüllü olur. Ülkesi için masa başında rahat bir görev yapmaktansa ateş altında olmayı tercih etmiştir. Yüreği vatan sevgisi ile dolu, devletini ana babası yerine koyan 7 kişilik ekibiyle at izinin it izine karıştığı Virankaya’ya gider. İsimlerini ancak tarihin satır aralarından okuyup yüreklerinde hissedecek olanların bildiği bu ekip, görünmez düşmanlarıyla savaşırken önce o düşmanların maskelerini düşürmek zorundadır.  Çünkü düşman onlar gibi mert değildir. Kullandığı kuklaları vardır. 

İSİMSİZLER OYUNCU KADROSU

Uğur Güneş (Kaymakam Fatih): Fatih, Türkiye'nin yurt dışı temsilciliklerinden birine atanan, ancak diplomatken son anda bundan vazgeçerek Virankaya'ya gönüllü gitmek isteyen yiğit bir kaymakamdır. Kaymakam Fatih'in yanında düşmanlara karşı mücadele verecek olan 7 can yoldaşı vardır.

Bülent Alkış / Dayı ( Hasan Bozkırlı ): Keskin nişancılık konusunda uzman bir Özel Harekat polisidir. Yozgatlıdır. Hasan’a çevresindeki herkes “dayı” diye hitap eder. Etrafındakiler hem saygı gösterir hem de biraz çekinir bu koca kurttan.

Sedat Mert (Olcay Demir): Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda çalışmış bir yüzbaşıdır. Orduya sızmaya çalışan paralel yapının kumpası sonucu içeri düşmüştür. 4 yıl içeride yattıktan sonra çıkmış ve bilgisine tecrübesine rağmen geri bir hizmette askerliğe dönmüştür.

Taner Ertürkler (Ahmet Akıncı): Terörle mücadele bölümünde görev yapan, üstün hizmetlerinden dolayı birkaç kez takdir belgesi almış, başarılı bir emniyetçidir. Ruhu ancak sahadayken rahat eden, iflah olmaz aksiyon adamlarındandır Ahmet.

Sera Kutlubey (Seher): Erkeksi, ufak tefek, güzel yüzlü bir kızdır Seher. Üstün zekâsı ve yetenekleri sayesinde bir bilgisayar dâhisi olup çıkmıştır. Hacker olarak giremeyeceği yer, aşamayacağı güvenlik duvarı yoktur.

Algı Eke (Elif Toprak): Yaklaşık 6 aydır yörede çalışan idealist bir doktordur. Ankara’lı olmasına rağmen tıp fakültesindeki arkadaşlarının aksine, tayini Güney Doğu Bölgesi’ne çıktığında bir an bile tereddüt etmeden görevi kabul eder.

Ülkesi için masa başında rahat bir görev yapmaktansa ateş altında olmayı tercih eden Fatih ve ekibinin hikayesi İsimsizler her hafta Pazartesi akşamı saat 20.00'de Kanal D'de!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×