Bu haber kez okundu.

O Ses Türkiye şampiyonu Dodan Özer kimdir, nereli?

O Ses Türkiye şampiyonu belli oldu. Yarışmanın dün akşam yapılan final gecesinde mükemmel performansı ile herkesi etkileyen Muşlu yarışmacı Dodan Özer, sahnede söylediği 'Haydar Haydar' ve 'Huma Kuşu' adlı türkülerle yarışmanın kazanan ismi oldu. O Ses Türkiye sahnesine birinci gelerek adını yazdıran Dodan Özer sayesinde Hadise de uzun zamandır elde etmeye çalıştığı jüri birinciliğini kazandı.

DODAN ÖZER KİMDİR, ASLEN NERELİDİR?

O Ses Türkiye 2017 sezon birincisi olan Dodan Özer, 38 yaşındadır. Aslen Muş'un Varto İlçesinden olan yarışmacı, hayatını İstanbul'da sürdürüyor. Ailesi İzmir'de yaşayan Özer, 1997 yılında Murat Öztürk ile Dodan Project isminde bir grup kurdu. O Ses Türkiye'nin ilk gününde Ali Ekber Çiçek'e ait olan 'Haydar Haydar' isimli türküyü seslendirdi. Hadise'nin takımına giren Dodan, yarışmanın her bölümünde başarısını daha da arttırdı ve yarı finalde 'Çeke Çeke' türküsünü seslendirdi. Bu sayede finale çıkmayı başaran Dodan Özer, finalde söylediği türkülerle yarışmanın birincisi oldu.

Dodan Özer Muro filminde oynadı

DODAN'IN MURO FİLMİNDE ŞARKI SÖYLEDİĞİ SAHNE

Diğer finalist Resul'u geride bırakarak O Ses Türkiye şampiyonu olan Dodan Özer'in daha önce 'Muro' filminde kısa bir rol aldığı ve filmdeki halay sahnesinde türkü söyleyen sanatçı rolünde oynadığı ortaya çıktı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×